14 ogledov

Kavčič, 87. na svetu, v 2. kolu Barcelone

Blaž Kavčič, 87. na svetu, je že uvrščen v drugo kolo Barcelone. (Foto: Nik Rova Žurnal24 main
Blaž Kavčič je na novi lestvici ATP pridobil eno mesto, ta teden pa ima priložnost, da spleza še višje od 87. mesta. V prvem kolu Barcelone je premagal 79. igralca na mednarodni jakostni lestvici.
Blaž Kavčič je v prvem kolu turnirja ATP v Barceloni z nagradnim skladom 1,55 milijona evrov premagal Nemca Tobiasa Kamkeja s 6:2 in 6:3. Za zmago je potreboval uro in 23 minut. V naslednjem kolu ga čaka zmagovalec francosko-argentinskega dvoboja Richard Gasquet – Juan Ignacio Chela.

Španec Rafael Nadal, ki je v nedeljo sedmič zapored osvojil masters v Monte Carlu, je zadržal vodilno mesto na teniški lestvici ATP, sledita mu Srb Novak Djoković in Švicar Roger Federer. Najboljši Slovenec Blaž Kavčič, ki v tem tednu nastopa na turnirju v Barceloni z nagradnim skladom 1,5 milijona evrov, je z 88. napredoval na 87. mesto. V top 10 so tri spremembe: Avstrijec Jürgen Melzer in Francoz Gael Monfils sta napredovala na osmo oziroma deveto mesto, v najboljši deseterici pa je ponovno Američan Mardy Fish. Iz nje je izpadel Španec Fernando Verdasco (Špa). Drugi najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja je nazadoval za tri mesta in je po najnovejšem štetju na 159. mestu, Aljaž Bedene, ki je pred dvema tednoma – po zmagi na challengerju v italijanski Barletti – pridobil kar 205 mest, pa je ponovno naredil viden skok in napredoval na 251. mesto. Pred tednom je bil na 286. mestu.

Dekleta v minulem tednu niso imela večjega turnirja, tako da na lestvici WTA ni nobenih sprememb. Ta teden bodo najboljše igrale v Stuttgartu.