18 ogledov

Kavčič v Hamburgu namučil favorita Haasa

Blaž Kavčič OP Francije EPA
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je v drugem krogu končal nastope na turnirju ATP v Hamburgu z nagradnim skladom 1,23 milijona evrov.

Po uspešnih nastopih v kvalifikacijah in prvem krogu, ko je ugnal Romuna Victorja Hanescuja, je Blaža Kavčiča v sredo izločil drugi nosilec, domačin Tommy Haas, ki je po uri in 46 minutah igre zmagal s 6:1, 4:6 in 6:4.

Petintridesetletni nemški veteran je za zmago na osrednjem igrišču teniškega središča Rothenbaum nad kvalifikantom Kavčičem potreboval tri nize. Devet let mlajšemu Kavčiču je namreč 11. igralcu z lestvice ATP uspelo odvzeti en niz.

V odločilnem tretjem je Haas povedel s 4:1, nato pa je na sceno stopil Ljubljančan in prišel do izenačenja 4:4 v igrah, nato pa je izkušeni Haas dvoboj odločil v lastno korist.