26 ogledov

Kavčič v Zagrebu kot 83. igralec sveta!

Blaž Kavčič je najvišje uvrščeni Slovenec na lestvici ATP ta hip. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Slovenski tenisač Blaž Kavčič se je brez izgubljenega niza prebil skozi kvalifikacije ATP turnirja v Zagrebu. Zdaj ga na prvi tekmi glavnega turnirja čaka Nemec Mischa Zverev. Na lestvici ATP rekorden 83.

Španec Rafael Nadal je na današnji računalniški teniški lestvici ATP tudi po odprtem prvenstvu Avstralije zadržal veliko prednost pred zasledovalci. Drugi na lestvici je Švicar Roger Federer, tretji pa zmagovalec uvodnega grand slama Srb Novak Đoković. Najboljši Slovenec Blaž Kavčič, ki je v Melbournu zaigral v drugem krogu, je 83.

Najvišjeuvrščeni slovenski teniški igralec na lestvici ATP Kavčič, ki je s 83. mestom dosegel najvišjo uvrstitev v karieri, po dobrih nastopih na peti celini nadaljuje z dobrimi igrami tudi na stari celini. Kavčiču sledijo Grega Žemlja na 166. mestu lestvice ATP, Blaž Rola na 425., Janez Semrajc na 440., Luka Gregorc na 454. in Aljaž Bedene na 508.

Brez težav skozi kvalifikacije v Zagrebu
Kavčič se je sicer v ponedeljek po treh kvalifikacijskih zmagah uvrstil na glavni turnir ATP v Zagrebu z nagradnim skladom 450 tisoč evrov. Ljubljančan je v odločilni partiji prepričljivo premagal Francoza Alexandra Sidorenka (6:3, 6:3).

Triindvajsetletni Kavčič je vse tri tekmece v kvalifikacijah premagal zelo prepričljivo, brez izgubljenega niza in s skupno 36:12 v odigranih igrah. V prvem krogu glavnega turnirja se bo pomeril z Nemcem Mischo Zverevom.

Manj uspeha je imel 21-letni Aljaž Bedene iz Ljubljane (540. na svetovni lestvici), ki je prvič sodeloval na turnirju ATP. Potem ko je v prvem krogu premagal še lani 46. igralca na svetu Kazahstanca Jevgenija Koroljeva, v drugem še domačina Kristijana Mesarosa, je klonil na zadnji stopnički proti Srbu Dušanu Lajoviću, ki je zmagal v dveh nizih (7:6, 6:1).

Prva nosilca zagrebškega turnirja sta Hrvata Marin Čilić in Ivan Ljubičić.