Šport

Kdo se boji Celja?

Kasim Kamenica Žurnal24 main
Rokometaši Celja P. L. tudi pred začetkom novega državnega prvenstva veljajo za absolutne favorite za končno zmagoslavje. Na poti do šestnajste "zvezdice" jih bržkone ne bosta mogla ustaviti niti ambiciozna velenjsko Gorenje in koprski Cimos.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so že dolgo absolutni gospodarji domačega prizorišča. Pred 17. državnim prvenstvom, ki se bo v sezoni 2007/08 uradno imenovalo MIK 1. liga, igralce iz mesta ob Savinji kljub dodobra prevetreni zasedbi znova uvrščajo na sam vrh.

Nova zasedba, stara zgodba
Od osamosvojitve naprej je celjska zasedba le enkrat ostala praznih rok – v sezoni 2001/02 so slavile zdaj že rokometno mrtve Prule 67. V tej sezoni je (ta trend je navzoč vse od sezone 2003/04, ko je zmagala v evropski ligi prvakov) znova ostala brez številnih nosilcev igre. Za trenerja Kasima Kamenico bo boleča predvsem izguba beloruskega ostrostrelca Sergeja Harboka, nič manj odhoda slovenskih reprezentantov Jureta Natka in Matjaža Brumna, a njihove manj zveneče igralske alternative imajo še vedno dovolj znanja in izkušenj za ohranitev razmerja moči na domačem prizorišču.

Celjani so premoč nad Gorenjem dokazali že v finalu slovenskega superpokala. © RK Gorenje

 
Velenjsko Gorenje , v minuli sezoni drugouvrščeno moštvo državnega prvenstva, že dolgo meče rokavico v celjski rokometni obraz, a ekipa iz Šaleške doline zaradi lastne nerodnosti in neučakanosti vselej potegne kratko. Verbalno izjemno glasni Velenjčani so v minulih sezonah praviloma izgubljali tekme na življenje in smrt s Celjani, za nameček pa so imeli tudi velike težave z drugimi domačimi tekmeci. Koprski Cimos je poleg celjske in velenjske zasedbe najmočnejši člen na domačem prizorišču, predvsem po zaslugi predsednika in rokometnega zanesenjaka Franca Krašovca , ki ne varčuje s sredstvi za postavitev močnega rokometnega središča na Obali.

Kdo iz ozadja?

Gold Club iz Hrpelj in trebanjski Trimo spadata v "tretjo kategorijo", čeprav je ravno dolenjska ekipa v minuli sezoni v končnici naravnost blestela in vsem moštvom v skupini za prvaka – izjema je le Celje – zagrenila življenje. Za zadnje šesto mesto, ki vodi v skupino za razvrstitev od 1. do 6. mesta, je veliko kandidatov. Po enoletni odsotnosti se na veliko domačo sceno vračajo rokometaši iz Škofje Loke, novinci v ligi pa so igralci iz Nove Gorice.

Tekmovalni sistem ostaja nespremenjen: v 12-članski ligi se bosta po rednem delu ustanovili skupini za uvrstitev od 1. do 6. in od 7. do 12. mesta, vsa moštva v skupini za prvaka ali za obstanek pa bodo v končnico prenesla vse osvojene točke iz rednega dela državnega prvenstva.

Pari 1. kola:
petek, 7. septembra:
18.30 Slovan - Jeruzalem Ormož

sobota, 8. septembra:
19.00 Gold Club - Gorenje
19.00 Prevent - Rudar EVJ Trbovlje
19.00 Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško
20.00 Knauf Insulation - Cimos Koper

nedelja, 9. septembra:
18.00 Nova Gorica Intra Leasing - SVIŠ Pekarna Grosuplje
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.