16 ogledov

Kings podtaknili petardo Coloradu

Jonathan Quick in Dustin Brown – vratar in dvakratni strelec za Kings. (Foto: Re Žurnal24 main
Hokejisti moštva Los Angeles Kings so dosegli visoko zmago nad Coloradom, in sicer kar s 5:0, ter tako prekinili domači zmagovalni niz, ki je trajal šest tekem.

Anže Kopitar je za Los Angeles Kings prispeval dve podaji, za Kralje pa so zadeli Dustin Brown dvakrat – ima 22 točk v 20 tekmah –, Justin Williams, Brad Richardson in Rob Scuderi. Vratar Jonathan Quick je zaustavil 23 strelov in tretjič v karieri ohranil mrežo nedotaknjeno. "To je bilo verjetno naših najboljših 60 minut letos," je dejal Quick. Kings so na petih gostujočih tekmah zmagali trikrat, vsakokrat so dosegli po pet golov. Colorado je sicer najučinkovitejša ekipa lige s 121 goli, a jo je uspešno nevtralizirala obramba Kraljev.