818 ogledov

Kopitar blestel ob preobratu Kraljev

Anže Kopitar Los Angeles Kings Profimedia
Hokejisti moštva Los Angeles Kings so davi v domači dvorani po podaljšku ugnali Vegas Knights s 4:3.

Odločilni gol za zmago Kraljev je dosegel Adrian Kempe v tretji minuti dodatnega dela igre, podajalec pri golu pa je bil tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar.

Kopitar je bil podajalec tudi v 21. minuti, ko je Kempe zadel za 2:2. Pred tem so gostje povedli z 2:0, Andreas Athanasiou pa je v 16. minuti znižal na 1:2. Gostje so nato zagrozili v 29. minuti, ko je Mac Pacioretti dosegel še svoj drugi gol na tekmi za vodstvo ekipe iz igralniške prestolnice s 3:2, Philip Danault pa je v 38. minuti poravnal izid.

Los Angeles se je z zmago povzpel na osmo mesto zahodne konference, Las Vegas je šesti, že danes pa ekipo iz Kalifornije čaka gostovanje v Arizoni.

V derbiju večera je vodilna ekipa vzhoda Florida premagala drugouvrščeno ekipo zahoda Minnesoto kar s 6:2. Blestel je Mason Marchment, ki je dosegel tri gole.

Carolina, drugouvrščena ekipa vzhoda, je s 5:3 premagala Nashville. Junak tekme je bil 21-letni Rus Andrej Svečnikov, ki je dosegel dva gola in podajo. Po drugi zmagi na zadnjih šestih tekmah v ekipi zdaj upajo, da se bo krivulja uspehov končno spet obrnila navzgor.

Zmago je dosegel tudi Dallas, ki se z Los Angelesom bori za osmo mesto zahoda. Ekipa iz Teksasa se je po izvajanju kazenskih strelov veselila zmage z 1:0 v Chicagu. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v šesti seriji, ko je za goste zadel Šved Jacob Peterson.

Izidi:
Carolina Hurricanes - Nashville Predators  5:3
Minnesota Wild - Florida Panthers          2:6
Chicago Blackhawks - Dallas Stars          0:1 (kazenski streli)
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings   3:4 (podaljšek)
(Anže Kopitar dve podaji za Los Angeles)

1. Colorado      35   9    4  193:135   74
2. Minnesota     30  13    3  176:140   63
3. St Louis      28  14    6  169:134   62
4. Nashville     28  18    4  153:143   60
5. Dallas        27  19    2  142:142   56
6. Winnipeg      22  18    8  142:143   52
7. Chicago       18  25    8  124:171   44
8. Arizona       12  32    4  108:180   28