19 ogledov

Kopitar: dve podaji; rekord v Michiganu

Kings so tokrat klonili po podaljšku. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Proti Los Angeles Kings se je Minnesota v ligi NHL veselila zmage šele po podaljšku. Anže Kopitar se je izkazal z dvema podajama. Toronto je na 705. medsebojnem dvoboju premagal Montreal.
Rekord v številu gledalcev
Potem ko so na lanski tekmi svetovnega hokejskega prvenstva med Nemčijo in ZDA, ki so jo odigrali na nogometnem stadionu v Gelsenkirchnu, postavili rekord po številu gledalcev na hokejski tekmi, se je sinoči ta prestižni rekord spet preselil v ZDA. Tekmo študentskih ekip v Ann Arborju v Michiganu si je ogledalo kar 113.411 navijačev.

Minnesota je po podaljšku premagala Los Angeles Kings s 3:2. Odločilni gol je v tretji minuti podaljška z igralcem več zabil Brent Burns. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce, zato pa je imel prste vmes s podajama za oba gola, ki sta ju dosegla Dustin Brown in Ryan Smyth.

Toronto Maple Leafs so dvakrat zadeli v prvi tretjini, slavili nad Montrealom s 3:1 ter tako prekinili zmagovalno sušo po dveh porazih. Zadeli so Phil Kessel, Tomas Kaberle in Kris Versteeg, za Toronto pa je to tretja zaporedna domača zmaga nad kanadskimi rivali na 705. dvoboju.