92 ogledov

Kopitar in kralji ne najdejo poti iz črne luknje

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji so na domačem ledu doživeli nov poraz.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doživeli nov poraz, že deseti na zadnjih 11 tekmah. Tokrat so kralji na domačem ledu v dvorani Crypto.com z 1:2 izgubili proti Nashville Predators. Vsi zadetki so "padli" v drugi tretjini. Kapetan kraljev Anže Kopitar je v 23:26 minute na ledu zbral en strel proti vratom tekmeca.

Prvi so strelski post premagali gosti, ko je z igralcem več na ledu zadel Ryan O'Reilly. Slabo minuto pozneje so kralji izenačili preko Drewa Doughtyja, ki je bil prav tako uspešen z igralcem več. A veselje kraljev ni trajalo dolgo. Pet minut pozneje so gosti povedli, ko je bil po podajah Luka Schenna in O'Reillyja uspešen Gustav Nyquist. To je bil tudi zadnji gol na tekmi, saj nobeno od moštev ni zadelo v zadnji tretjini.

Plenilci so zdaj zmagali še na tretji od zadnjih štirih tekem, veliko zaslug pa je imel tudi tokrat za zmago vratar Juuse Saros, ki je zbral 33 obramb. Za zdaj kaže, da bo Todd McLellan kljub veliki krizi ostal trener Los Angeles Kings vsaj do konca sezone, je v četrtek povedal generalni direktor kluba iz Los Angelesa Rob Blake.

Po porazu je pred mikrofone novinarjev stopil kapetan kraljev Kopitar, ki verjame v ekipo: "V določenih trenutkih tekme moramo igrati bolje. Ni tako, da ni truda, vsi si želimo zmagati, vendar moramo igrati bolje. Začne se z mano na vrhu, tudi jaz moram biti veliko boljši za to ekipo ter vleči voz naprej. To je edini način, da se izvlečemo iz tega, znova nas mora krasiti trda ekipna igra."

Naslednja tekma kralje čaka v nedeljo, ko bodo doma gostili še New York Rangers. Slednji so tokrat visoko, z 1:5 izgubili proti Vegas Golden Knights.

Zlati vitezi s 57 točkami ostajajo na drugem mestu v razvrstitvi pacifiške skupine. Na vrhu tihomorske divizije in zahodne konference je ekipa Vancouver Canucks, prva, ki je v sezoni dosegla 30 zmag. Na 45 tekmah je zbrala že 64 točk, kar je trenutno največ v ligi NHL. Vancouver je tokrat z 2:1 premagal Arizona Coyotes.

Warren Foegele je dosegel dva zadetka, Leon Draisaitl je dosegel gol in tri asistence, Edmonton Oilers pa so premagali Seattle Kraken s 4:2 in tako podaljšali niz zmag na rekordnih 12 tekem. To je nov rekord tega kluba. Izenačili so rekord najdaljšega zmagovitega niza kanadskega moštva, ki so ga dosegli Montreal Canadiens v sezoni 1967/68. Eeli Tolvanen in Jared McCann sta zadela za vodstvo Seattla z 2:0 po prvi tretjini. A to sta bila nato tudi edina dva zadetka na tekmi gostujoče zasedbe.

Za tretjo najboljšo ekipo skupine Edmonton (51 točk), ki je za točko prehitel kralje, ti so po novem četrti, je zadel tudi Zach Hyman, Stuart Skinner pa je zaustavil 25 strelov. "Vesel sem, da smo zmagali. Ta ekipa se kar naprej bori in bili smo zelo mirni. Upam, da bomo lahko nadaljevali tako," je dejal Foegele. "Stu je spet odigral odlično in to je tisto, kar potrebuješ od svojega vratarja."

Na vzhodu še naprej kraljujejo Boston Bruins, ki so s 5:2 ugnali Colorado Avalanche. David Pastrnak je na tekmi v TD Gardnu zabil tri gole za kosmatince, ki so svoj niz točk podaljšali na sedem tekem. To je bil Pastrnakov prvi hat-trick v sezoni in 16. v ligi NHL.

Vroč je tudi Auston Matthews, ki je dosegel tri gole in podajo za Toronto Maple Leafs. Javorovi listi so s 4:3 dobili kanadski derbi proti Calgary Flames. Matthews je še četrtič v sezoni tekmo končal s tremi goli, enajstič v karieri.

Pester hokejski večer je postregel še z enim hat-trickom. Avtor slednjega, šestega v karieri, je bil T.J. Oshie, ki je trikrat zadel ob zmagi Washington Capitals s 5:2 proti St. Louis Blues.

Do četrte zmage zapovrstjo pa so prišli hokejisti Tampa Bay Lightning, ki so s 7:3 nadigrali Minnesota Wild. Victor Hedman je dosegel gol in še tri asistence povrhu, izkazal se je tudi Nikita Kučerov s tremi asistencami. Teh je v karieri zbral 500. Kučerov je na vrhu lige s 75 točkami (28 goli, 47 podajami).

Los Angeles Kings - Nashville Predators  1:2
(Anže Kopitar: 1 strel na gol v 23:26 minute za LA)

6. St Louis      21  20    2  122:140   44
7. Minnesota     18  21    5  129:151   41
8. Chicago       13  30    2   99:162   28