3517 ogledov

Kopitar od junaka do tragične figure

Anže Kopitar Profimedia
Anže Kopitar je leto zaključil s porazom po kazenskih strelih, potem ko je sam zgrešil odločilni poizkus.

Hokejisti Los Angeles Kings so v zadnjem nastopu letos izgubili po kazenskih strelih z Edmonton Oilers (2:3). Anže Kopitar, ki je bil s fantastično podajo asistent pri drugem zadetku za 2:0, je zgrešil odločilni kazenski strel v razigravanju za zmago.

LA Kings so leto 2023 sklenili z izkupičkom 20 zmag, osmih porazov in petih porazov po podaljšku, s čimer zasedajo tretje mesto v pacifiški skupini oziroma šesto na zahodu.

Proti Edmontonu so zapravili lepo priložnost za novo zmago, saj so po prvi tretjini vodili 2:0. Uvodni zadetek je dosegel Kevin Fiala, drugega pa po izjemni podaji Kopitarja Adrian Kempe.

Edmonton je v drugem delu zrežiral preobrat. Po dobrih petih minutah je ob prednosti igralca več zadel Connor McDavid, ki je igral 600. tekmo v ligi NHL, v 36. minuti pa je bil natančen še Leon Draisaitl.

V zadnji tretjini in podaljšku ni bilo zadetkov, čeprav so Kopitarja v podaljšku milimetri delili od zmagovitega zadetka, ko je njegov poizkus, potem ko je že preigral vratarja, z roko zaustavil Ryan Nugent-Hopkins.

Edmonton je vpisal četrto zaporedno zmago, potem ko je odločilni gol s kazenskega strela zabil Derek Ryan. Pred tem sta bila za LA Kings natančna Trevor Moore in Adrian Kempe, neuspešna pa Carl Grundstrom in Kopitar, kateremu je v odločilni četrti seriji poizkus obranil Stuart Skinner.

Anže Kopitar ima po 33 odigranih tekmah to sezono 34 točk. Zbral je 14 golov in 20 podaj. Kings bodo naslednjo tekmo igrali v noči iz srede na četrtek po slovenskem času doma proti Toronto Maple Leafs.

* Izidi:
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers        2:3 (kazenski streli)
(Anže Kopitar 1 podaja v 21:08 za LA Kings)
Winnipeg Jets - Minnesota Wild             4:2
Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets     3:2 (podaljšek)
Boston Bruins - New Jersey Devils          5:2
Florida Panthers - Montreal Canadiens      4:1
Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues      4:2
Tampa Bay Lightning - New York Rangers     1:5
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes  2:3
Washington Capitals - Nashville Predators  2:3 (kazenski streli)

6. St Louis      18  17    1  105:118   37
7. Minnesota     16  14    4  108:110   36
8. Chicago       11  22    2   86:129   24