5295 ogledov

Kopitar skorajda od junaka do tragične figure tekme

Anže Kopitar Profimedia
Kraljem zmaga po kazenskih strelih v Seattlu, Kopitar z zadetkom, a tudi zgrešenim kazenskim strelom.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL dosegli zmago po kazenskih strelih s 3:2 proti Seattle Kraken. Kapetan kraljev Anže Kopitar je za gostujočo zasedbo dosegel zadetek v 38. minuti tekme v Climate Pledge Areni za vodstvo 2:1. Hrušičan je bil tudi izvajalec kazenskega strela, a je bil neuspešen.

Derbi pacifiške skupine je bil zelo izenačen. Domači so povedli že v sedmi minuti, ko je bil za vodstvo 1:0 natančen Adam Larsson. Ta je preigral dva igralca gostov in plošček potisnil skozi nogi vratarja kraljev. Manj kot sedem minut kasneje je Trevor Moore zadel za prvo izenačenje na tekmi.

Kopitar je v drugi tretjini izkoristil moštveno premoč na ledu gostov iz Kalifornije za vodstvo 2:1. Kralji so minimalno prednost zadržali vse do 58. minute obračuna, ko je Oliver Bjorkstrand ob power playu izenačil na 2:2 in izsilil podaljšek.

Podaljšek je minil brez zadetka, tudi pri izvajanju kazenskih strelov sta vratarja opravila odlično delo, zadnji gol pa je na koncu vendarle pripadel hokejistu kraljev, Carl Grundström je zadel za 4:3 v devetem krogu kazenskih strelov oziroma za izid 3:2 na tekmi.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Pri izvajanju kazenskih strelov so za kralje bili uspešni tudi Adrian Kempe, Arthur Kalijev in Trevor Lewis, za Kraken pa Kailer Yamamoto, Yanni Gourde in Matty Beniers.

Vratar gostov iz mesta angelov Cam Talbot je po uspel zbrati 17 obramb, vratar domačih Joey Daccord pa je zaustavil 36 strelov kraljev, tudi dva Kopitarjeva.

Los Angeles Kings v razvrstitvi tihomorske divizije zasedajo tretje mesto z 38 točkami. Na vrhu lestvice so trenutno najboljša ekipa lige Vegas Golden Knights s 45 točkami.

Kralje naslednja tekma čaka prav tako proti pacifiškemu tekmecu, ko bodo v sredinih jutranjih urah po srednjeevropskem času igrali v gosteh pri San Jose Sharks.

* Izidi:
Minnesota Wild - Vancouver Canucks         2:1 (kazenski streli)
Boston Bruins - New York Rangers           1:2 (podaljšek)
Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils  3:6
Montreal Canadiens - New York Islanders    5:3
Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings    1:0
Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins  7:0
Winnipeg Jets - Colorado Avalanche         6:2
Nashville Predators - Washington Capitals  3:1
St. Louis Blues - Dallas Stars             4:3 (podaljšek)
Arizona Coyotes - Buffalo Sabres           2:0
Calgary Flames - Tampa Bay Lightning       4:2
Edmonton Oilers - Florida Panthers         1:5
Seattle Kraken - Los Angeles Kings         2:3 (kazenski streli)
(Anže Kopitar 1 gol v 20:49 minute za LA Kings)

6. St Louis      15  14    1   88:99    31
7. Minnesota     12  12    4   86:91    28
8. Chicago        9  19    1   67:105   19