201 ogledov

Kopitar sodeloval pri odločilnem golu v prvi minuti podaljška

Kopitar Profimedia
Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je prispeval dve točki ob zmagi Los Angeles Kings nad Tampo Bay Lightning.

Hokejisti Los Angeles Kings so v pretekli noči v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu s 4:3 po podaljšku premagali moštvo Tampa Bay Lightning. Slovenski as Anže Kopitar je za domače moštvo prispeval dve podaji, med drugim je sodeloval tudi pri odločilnem golu v prvi minuti podaljška.

Tega je po 25 sekundah dodatnega dela dosegel Vladislav Gavrikov za veselje kraljev, ki so sicer pred tem zmago tako rekoč že izpustili iz rok.

Los Angeles je v zadnjih petih minutah rednega dela zapravil vodstvo dveh zadetkov. V tem času je bil za goste iz Tampe dvakrat uspešen Steven Stamkos. Ta je sprva znižal na 2:3 v 56. minuti v napadu z igralcem več, nato pa v 60. minuti dosegel še izenačujoči zadetek.

Kopitarjeva babica Liga NHL Šport Neverjetno, kakšen mejnik je pred očmi babice uspel Kopitarju

Pred tem so domači hokejisti vodili večji del tekme, saj so povedli že v osmi minuti, ko je po podaji Kopitarja in Quintona Byfielda zadel Adrian Kempe. Sledilo je izenačenje v 20. minuti, ko je z igralcem več svoj 41. zadetek v sezoni dosegel Brayden Point.

A se je Los Angeles hitro vrnil v prednost, saj je v 23. minuti plošček od odboja v mrežo pospravil Trevor Moore, za 3:1 pa je nato s samostojno akcijo v 42. minuti zadel Mikey Anderson.

Sledila pa sta dva hitra zadetka Stamkosa, ki je s prvim golom podaljšal strelski niz z doseženim zadetkom z igralcem več na osem zaporednih tekem. Podajalec pri izenačujočem zadetku je bil Nikita Kučerov, ki je podaljšal niz tekem z doseženo točko na 13 in ohranil vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev lige. Doslej je dosegel 122 točk.

Anže Kopitar NHL Šport Izjemni Kopitar tresel mrežo za svojo babico

Domačini pa so v podaljšku nato vendarle preprečili popoln kolaps in prišli do osme zmage na zadnjih 12 tekmah. S tem ostajajo na mestih, ki vodijo v končnico, saj so s 85 točkami na sedmem mestu v zahodni konferenci.

"Vemo, da imamo veliko kakovosti v naši ekipi in kako dobri smo lahko, če se držimo naše igre," je ocenil Anderson. "Premagali smo nekaj dobrih ekip v tej sezoni. Če nam gredo stvari od rok, lahko premagamo kogarkoli."

Tampa Bay je vse tri zadetke dosegla z igralcem več na ledu. Trener kraljev Jim Hiller pa ni bil pretirano nezadovoljen z delom svojih igralcev v obrambi z igralcem manj. "Mislim, da smo opravili dobro delo. Ta del ni bil odločilen, oni so pač izjemno uspešni pri igri z igralcem več," je dejal.

Anže Kopitar NHL Šport Kopitar kljub podpori Luke Dončića ostal praznih rok

Kralji morajo do konca rednega dela odigrati še 12 tekem, naslednja pa jih čaka v noči s ponedeljka na torek, ko se bodo v gosteh pomerili s prvo ekipo zahodne konference Vancouver Canucks. Ti so v pretekli noči na domačem ledu s 4:2 premagali Calgary Flames. Dva zadetka za Vancouver je dosegel Nils Hoglander.

S tem so svoj izkupiček dvignili na 98 točk in skočili tudi na prvo mesto v ligi. Z vrha so na tretje mesto padli Boston Bruins, ki so z 2:3 izgubili na gostovanju pri Philadelphia Flyers. Odločilni zadetek je 1:29 minute pred koncem dvoboja dosegel Tyson Foerster.

Kosmatinci so v vzhodni konferenci padli na drugo mesto, prehiteli so jih New York Rangers, ki so v derbiju z vrha vzhodne konference po kazenskih strelih premagali Florida Panthers s 4:3. Artemi Panarin je prispeval dva gola za New York v rednem delu in nato še odločilni gol pri izvajanju kazenskih strelov.

Peto zaporedno zmago in osmo na zadnjih desetih tekmah so zabeležili hokejisti Nashville Predators, ki so v lovu na končnico v zahodni konferenci premagali Detroit Red Wings z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Filip Forsberg, gol Nashvilla pa je nedotaknjenega s 23 obrambami ohranil Jusse Saros.

* Izidi:
New York Islanders - Winnipeg Jets            6:3
Philadelphia Flyers - Boston Bruins           3:2
Minnesota Wild - St. Louis Blues              4:5 (podaljšek)
Nashville Predators - Detroit Red Wings       1:0
New Jersey Devils - Ottawa Senators           2:5
Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers         6:3
New York Rangers - Florida Panthers           4:3 (kazenski streli)
Vancouver Canucks - Calgary Flames            4:2
Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning       4:3 (podaljšek)
(Anže Kopitar z dvema podajama v 21:58 minute za Los Angeles)
San Jose Sharks - Chicago Blackhawks          4:5 (podaljšek)

5. St. Louis     38  30    3  207:215   79
6. Minnesota     34  28    9  220:230   77
7. Arizona       29  36    5  205:230   63
8. Chicago       20  46    5  157:256   45