171 ogledov

Kopitar z golom med 60 najboljših v zgodovini

Anže Kopitar Profimedia
Hokejisti Kings vnovič zmagali, med strelci tudi Kopitar.

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL doma s 4:1 premagali zadnjeuvrščeno ekipo vzhodne konference Columbus Blue Jackets. Kapetan kraljev Anže Kopitar je v 17 minutah in 45 minutah na ledu dosegel gol. Povišal je vodstvo domačih na 2:0 v osmi minuti druge tretjine, v kateri so domači za 40. zmago v sezoni dosegli vse štiri gole.

Kanadčan Drew Doughty je gostitelje po lepi samostojni akciji povedel v vodstvo v peti minuti drugega dela. Na 3:0 je sredi trinajste minute povišal Šved Viktor Arvidsson, rojak slednjega Carl Grundstrom pa na 4:0 le dobro minuto pozneje. Rus Kiril Marčenko je edini premagal domačega čuvaja mreže Pheonixa Copleya (29 obramb) v zadnji tretjini.

"Mislim, da nismo zapravili veliko golov," je dejal Doughty. "To je edini način, na katerega moramo zmagovati. Da smo dobri v napadu, a še vedno moramo igrati dobro obrambo."

To je bila sicer 40. zmaga Kings v sezoni. Zdajšnja ekipa kraljev je postala tretja najhitrejša v zgodovini, ki je na 69 tekmah dosegla 40 zmag v sezoni v zgodovini te franšize. Tudi ekipa iz sezone 1990/91 je potrebovala 69 tekem, da je dosegla 40 zmag. Ekipa iz sezone 2015/16 je za 40 zmag potrebovala 66 tekem, ekipa iz sezone 2009/10 pa 67 tekem.

Kralji so slavili še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na vseh pa so dosegli vsaj točko. S tem sedaj le točko zaostajajo za vodilno ekipo pacifiške skupine ekipo Vegas Golden Knights, ki je z 2:7 izgubila proti Calgary Flames.

Kopi preskočil Federka

Trener Todd McLellan ni spregledal Kopitarjevega prispevka in je Kopijev gol označil kot posledico res lepe igre.

Kopitar je dosegel svoj 26. gol v tej sezoni. To je bil njegov 20. zadetek, ki ga je v karieri zabil ekipi iz Columbusa. Med aktivnimi igralci v ligi sta več golov proti modrim jopičem od Kopitarja dosegla le Patrick Kane (24) in Aleks Ovečkin (22).

Kopitar je dosegel pet točk na zadnjih štirih tekmah. Hrušičan je drugi najbolj učinkoviti kralj v sezoni, s 63 točkami, ob 26 golih je dosegel tudi 37 asistenc. Bolj učinkovit je le Kevin Fiala z 68 točkami.

Skupno se je slovenski as sicer povzpel na 60. mesto med najboljšimi po točkah v zgodovini lige NHL, preskočil je legendo St. Louisa Bernieja Federka. Zdaj je Slovenec pri 391 golih in 739 podajah, s skupno 1130 točkami pa kot naslednjega lovi Mariana Hosso (1134). Med aktivnimi hokejisti je peti, več točk so zbrali le Evgenij Malkin (1218), Kane (1230), Ovečkin (1474) in Sidney Crosby (1492).

Boston že v končnici

Razred zase je v strelski statistiki v tej sezoni sicer igralec Edmontona Connor McDavid, ki je z golom in podajo presegel 130 točk v dresu Oilers za zmago s 4:1 proti Dallas Stars v dvorani Rogers Place. Edmonton ima v razvrstitvi pacifiške skupine na tretjem mestu pet točk manj od Los Angelesa.

Vodilna ekipa vzhodne konference in trenutno najboljša v ligi, Boston Bruins, pa si je že zagotovila mesto v končnici. V Canada Life Centru v Winnipegu je Jeremy Swayman zbral 36 obramb za kosmatince, ki so s 3:0 odpravili Winnipeg Jets. To je bil tretji Swaymanov shutout v sezoni.

Jeremy Swayman | Avtor: Profimedia Profimedia

"'Sway' je moral biti odličen in bil je odličen," je dejal trener Bostona Jim Montgomery. "To je bila morda njegova najboljša tekma leta in imel je veliko dobrih tekem."

Ekipa San Jose Sharks, ki je doživela poraz z 1:2 proti Seattle Kraken po podaljšku, je zapravila tudi teoretične možnosti za uvrstitev v končnico. Morski psi so zadnji v razvrstitvi zahodne konference.

Izidi:
Ottawa Senators - Colorado Avalanche       4:5
Florida Panthers - Montreal Canadiens      9:5
New York Rangers - Pittsburgh Penguins     4:2
New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning    3:4 (kazenski streli)
Winnipeg Jets - Boston Bruins              0:3
Nashville Predators - Chicago Blackhawks   1:2
Edmonton Oilers - Dallas Stars             4:1
Vegas Golden Knights - Calgary Flames      2:7
Arizona Coyotes - Vancouver Canucks        3:2
Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets  4:1
San Jose Sharks - Seattle Kraken           1:2 (podaljšek)

1. Dallas        37  19   13  237:189   87
2. Minnesota     39  21    8  203:183   86
3. Colorado      39  22    6  221:190   84
4. Winnipeg      38  28    3  212:197   79
5. Nashville     34  25    7  189:192   75
6. St Louis      29  33    5  210:250   63
7. Arizona       26  32   11  195:242   63
8. Chicago       24  38    6  173:240   54