16 ogledov

Kopitar zmagal osmič v 11 tekmah

Kopitar sicer ni zadel, a je s svojim moštvom najboljši v ligi. (Foto: Reuters)
1/8
Hokejisti Los Angelesa so v noči na nedeljo dosegli že osmo letošnjo prvenstveno zmago v enajstih nastopih in se spet prebili na vrh lestvice NHL. Tokrat so Kralji na domačem ledu odpravili New Jersey s 3:1.

Los Angeles Kings imajo tako najboljše razmerje zmag v NHL - v 11 tekmah so osemkrat slavili. Edini slovenski hokejist v ligi, Hrušičan Anže Kopitar, na omenjeni tekmi z New Jerseyjem ni izboljšal svoje strelske statistike. Za gostitelje sta najprej zadela Justin Willims in Michal Handzus, sredi druge tretjine je gostom upanje vrnil Matt Taormina, v 32. minuti pa je za končnih 3:1 poskrbel Jarret Stoll. Med junaki domače ekipe je bil nedvomno tudi vratar Jonathan Quick, ki je ubranil 39 od skupno 40 strelov na svoj gol.