78 ogledov

Kopitarjevi kralji v pravem trenutku prekinili črno serijo

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji so prekinili niz treh porazov.

Los Angeles Kings so ponoči v severnoameriški hokejski ligi NHL prekinili niz treh zaporednih porazov in premagali Seattle Kraken s 5:2. Posledično imajo slovenski as Anže Kopitar in soigralci na zahodu pet točk naskoka pred tekmeci v lovu na končnico.

Kralji so po treh zaporednih porazih na gostovanjih tokrat v svoji dvorani zanesljivo ugnali Seattle in imajo na lestvici zahodne konference 89 točk. To jih trenutno uvršča na osmo mesto oz. na drugo od dveh mest, ki prek "wild-carda" še vodita v končnico. Pred devetouvrščenimi St. Louis Blues imajo pet točk naskoka.

Junak večera v Crypto.com areni je bil Trevor Moore, ki je dosegel tri gole. Pri vseh mu je podal Pierre-Luc Dubois. Gol in podajo je dodal še Kevin Fiala, Viktor Arvidsson pa je zbral dve podaji.

Za Moora je bil to drugi "hat-trick" v NHL, prvega je dosegel 16. novembra 2022 proti Edmontonu. "Zelo kul je zadeti trikrat. Znižali so na 4:2, zato smo morali postaviti piko na i in dobiti dvoboj. Na koncu se je vse srečno izšlo," je svoj dosežek pokomentiral 29-letni Moore. "Moramo začeti zmagovati in pred končnico postati vroči. Vemo, da je lahko moštvo, ki pravi čas postane vroče, zelo nevarno v končnici. Mi si želimo biti takšno moštvo," je še dodal.

"V zadnjih tednih smo se strinjali, da Moore ni dovolj streljal proti vratom. V Winnipegu je iz rok izpustil nekaj priložnosti. Danes je imel pravo mentaliteto, bil je bolj neposreden in lepo je videti, da se je obrestovalo," pa je o današnjem junaku dejal začasni glavni trener kraljev Jim Hiller.

Kopitar je med napadalci na ledu preživel največ časa, 23:32 minute, a se v tem času ni vpisal med strelce ali podajalce. Proti vratom tekmecev je sprožil dva strela in dobil 53 odstotkov sodniških metov. Več časa je na tekmi na ledu preživel le branilec kraljev Drew Doughty (24:53).

Moštvo Los Angelesa že naslednjo noč čaka nov obračun, ko se bodo v San Joseju pomerili s tamkajšnjimi morskimi psi. Ti na zahodu zasedajo zadnje mesto in so najslabša ekipa lige z 42 osvojenimi točkami.

Na preostalih tekmah so New York Rangers (106 točk) na lestvici vzhoda povišali prednost pred Bostonom na tri točke po zmagi s 4:3 proti New Jersey Devils. Dvoboj je zaznamoval množičen pretep takoj po prvem sodniškem metu. Sodniki so vseh deset "pretepačev" posedli na klop za kaznovane igralce, skupaj pa po še enem kasnejšem pretepu zgolj v prvi tretjini podelili 135 minut kazni. Junak obračuna je bil sicer Artemi Panarin, ki je dosegel gol in podajo ter je skupaj to sezono že pri 110 točkah. To ga uvršča na četrto mesto strelcev.

Na prvem mestu je Nikita Kučerov. Ruski napadalec je ponoči s Tampa Bay Lightning slavil na gostovanju pri Toronto Maple Leafs s 4:1, pri tem pa zbral tri podaje. To sezono je dosegel 42 golov in prispeval 88 podaj za 130 točk.

Sledita mu Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) s 127 in Connor McDavid (Edmonton Oilers) s 126 točkami. Slednji je proti Dallas Stars ostal brez točke in po porazu z 0:5 ostaja pri 29 golih ter 97 podajah v sezoni. Doslej so le trije hokejisti v vsej zgodovini lige NHL presegli mejo 100 podaj v eni sezoni. Kar 11-krat je to uspelo Waynu Gretzkyju, po enkrat pa Mariu Lemieuxu in Bobbyju Orru. Nazadnje je ta mejnik dosegel Gretzky v sezoni 1990/91 s 122 podajami. Njegov rekord sicer znaša 163 podaj iz sezone 1985/86.

Dallas je po zanesljivi zmagi ostal na prvem mestu vzhodne konference s 105 točkami. Tri manj imajo Vancouver Canucks, ki so v zadnji tekmi večera v gosteh ugnali Arizona Coyotes z 2:1. Quinn Hughes je dosegel gol in podajo, odločilni zadetek pa je 111 sekund pred koncem rednega dela dosegel Conor Garland.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning  1:4
New York Rangers - New Jersey Devils       4:3
Dallas Stars - Edmonton Oilers             5:0
Los Angeles Kings - Seattle Kraken         5:2
(Anže Kopitar brez točk v 23:35 minute za Los Angeles)

5. St. Louis     40  31    4  216:226   84
6. Minnesota     36  29    9  227:235   81
7. Arizona       31  39    5  227:250   67
8. Chicago       22  48    5  166:262   49