11 ogledov

Koren in Špilak zabeležila velik skok

Wilco Kelderman EPA
Nizozemec Pieter Weening iz ekipe Roompot je zmagovalec šeste etape kolesarske dirke po Švici, ki se je po 162,8 km končala v Amdenu.

Odlično sta kolesarila tudi Slovenca Kristijan Koren in Simon Špilak. Koren je bil med ubežniki in je na koncu osvojil četrto mesto, lanski zmagovalec dirke Špilak pa je bil deseti.

Pred Korenom sta bila v cilju Argentinec Maximiliano Richeze, ki je zaostal 2:37 minute, Poljak Maciej Paterski, ki je zaostal 3:57 minute, Koren pa je bil počasnejši še 16 sekund. Špilak je zaostal 4:31 minute. Dobro se je boril tudi Jan Polanc, osvojil je 21. mesto, zaostal je 5:49 minute.

Skupno je vodstvo prevzel Nizozemec Wilco Kelderman, ki ima tri etape pred koncem 16 sekund prednosti pred Francozom Warrenom Barguilom in 19 pred Američanom Andrewom Talanskyjem. Špilak na sedmem mestu zaostaja 52 sekund.

Etapo je sicer zaznamoval dež in skupina 15 ubežnikov, ki so dobro sodelovali in izkoristili neodločen lov glavnine. Ta jim je pustila, da si je prikolesarila dovolj prednosti, da so nekateri člani te v zaključku med seboj obračunali za etapni uspeh.

V zadnjih kilometrih je bil najbolj odločen Weening in slavil zmago, zadaj pa sta v močnem nalivu dobro borila tudi Slovenca. Koren je prišel do daleč najboljšega etapnega rezultata v tej sezoni, Špilak pa je še enkrat več dokazal, da je odličen v dežju in hladnih temperaturah (na vzponu je bilo okrog pet stopinj Celzija), in z več napadi v zadnjih kilometrih prišel do desetega mesta, skupno pa sedmega.

Polanc je v skupnem seštevku s 25. napredoval do 20., za Keldermanom zaostaja šest minut, Koren pa je pridobil 50 mest in je 52. z zaostankom 29 minut.

V petek je v Švici kraljevska etapa, ki se je končala na ledeniku Rettenbach v Avstriji.