0 ogledov

"Korotiškina bi težko prehitel"

Peter Mankoč (levo) je na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih še dvajsetič st Žurnal24 main
Peter Mankoč je nekaj minut po drugem mestu na 100 metrov delfin na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Carigradu dejal, da je z doseženim zadovoljen in da bi težko bil boljši.
On je svetovni rekorder, tako da je bil favorit. Jaz sem uspel dobro odplavati, tako da sem vesel.
Peter Mankoč

Slovenski plavalec Peter Mankoč je osvojil novo odličje na največjih tekmovanjih. Na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Carigradu je v disciplini 100 metrov delfin osvojil drugo mesto (49,65). Od Ljubljančana je v cilj hitreje priplaval le svetovni rekorder Rus Jevgenij Korotiškin (48,93). Kaj lahko bi se vse skupaj izšlo še bolje. Mankoč je na tretjem obratu namreč naredil veliko napako, ki ga je po mnenju njegovega trenerja Dimitrija Manceviča stala zlatega odličja. Mankoč pa se s svojim trenerjem ni strinjal. "Če bi se mi vse izšlo, bi bil blizu Jevgenija, a bi ga težko prehitel." Kljub temu pa je Mankoč z drugim mestom dokazal, da je v odlični formi pred nastopom v njegovi paradni disciplini 100 metrov mešano, kjer bo v nedeljo lovil rekordni deseti zaporedni naslov evropskega prvaka.

Peter, kakšni so občutki po novi osvojeni kolajni?
Jaz sem vesel za kolajno. Že v četrtek se je pokazalo, da lahko plavam odlično, toda na žalost sta se mi pripetili dve napaki, tako da ni šlo hitreje. Menim, da zmaga ni bila dosegljiva, drugo mesto pa je bilo realno.

Vaš trener Dimitrij Mancevič je dejal, da je bila zmaga dosegljiva, če ne bi bilo napake na tretjem obratu.
Če (smeh). Teoretično ja, praktično pa se ne bo nikoli vedelo. Pač drugo mesto je drugo mesto.

Tudi če bi popravili državni rekord, ne bi bilo nujno, da bi osvojili naslov prvaka. To verjetno samo priča o tem, da je Korotiškin odplaval odlično?

Torej ni grenkega priokusa?
Ne, tako pač je. Že enajsto leto zapored se domov vračam s kolajno, tako da sem vesel.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

To je že vaša 20. kolajna z evropskih prvenstev v kratkih bazenih. Se bo v vitrini, kjer hranite odličja, sploh našel prostor za novo, če se malce pošalimo?
Jaz delam na tem, da se bo našel prostor še za eno kolajno.

V nedeljo vas čaka nastop na 100 metrov mešano. Lovili boste deseti zaporedni naslov.
V soboto začnem, saj moram še priti v finale.

To vprašanje ste verjetno slišali že milijonkrat, pa kljub temu: ste sposobni še desetič zasesti vrh Evrope?