18 ogledov

3:0 Bostona, Rondo dober kot James

Paul Pierce in Carmelo Anthony
1/14
Boston v prvem kolu končnice NBA proti New Yorku vodi že s 3:0, potem ko je slavil na gostovanju v Madison Square Gardnu s 113:96. Los Angeles Lakers so dobili drugo tekmo proti Hornets.

Paul Pierce je za Boston dosegel kar 38 točk, Ray Allen 32, izvrstni Rajon Rondo pa je dosegel trojnega dvojčka: 15 točk, 11 skokov in kar 20 podaj. Tako se je branilec Bostona izenačil na drugem mestu lestvice aktivnih igralcev z največ trojnimi dvojčki v končnici. Na njej vodi Jason Kidd, ki jih je dosegel 11, drugo mesto si delita Rondo in LeBron James s šestimi, tretji pa je Tim Duncan s štirimi.

"Če dobro začneš tekmo, občinstvu ne daš priložnosti, da se prebudi. Kasneje nam je bilo lažje,“ je razložil Pierce, čigar moštvo je po treh četrtinah vodilo za 23 točk, newyorško občinstvo pa je domačine pospremilo z žvižgi. Kratkohlačnik Carmelo Anthony je sicer dosegel 16 točk in 11 skokov, vendar je metal le 4:16. "Težko je, ko veš, da niti Stoudemire niti Billups nista 100%,“ je skomignil z rameni Anthony.

Kobe Bryant je dosegel 30 točk, Pau Gasol pa 17 in 10 skokov za zmago LA Lakers nad New Orleansom 100:86 in vodstvo 2:1 v zmagah. Gasol, ki je bil v prvih dveh tekmah sila neučinkovit (met 4:19), se je še posebej izkazal v zadnji četrtini, ko je dosegel sedem točk ob delnem izid 10:1 za prvake.