9 ogledov

40 slovenskih točk v NBA

Beno Udrih (desno) se je izkazal z dvojnim dvojčkom. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V košarkarski ligi NBA so bili dejavni vsi trije Slovenci na delu v ZDA. Skupaj so dosegli 40 točk, zmage pa se je s Phoenix Suns veselil zgolj Goran Dragić.

Phoenix Suns so na gostovanju v New Yorku s 129:121 premagali Knickse in se tako maščevali za poraz doma pred desetimi dnevi.

Večer je s svojo 20-tisočo točko v ligi NBA zaznamoval Vince Carter, ki je bil z 29 točkami tudi prvi strelec Sonc. Carter je postal šele osmi igralec, ki je dosegel 20 tisoč točk. Goran Dragić je v 15 minutah zbral sedem točk in imel še po en skok in podajo. "Jaz imam rad hitro košarko, takšno, kot jo igramo mi. Takšno, ki se osredotoča na napad. Čeprav pa trener predvsem od nas mlajših zahteva, da igramo tudi dobro obrambo," je po tekmi za STA povedal Dragić.  Kratkohlačnikom ni pomagal niti izjemno razpoložen nekdanji igralec ekipe Suns Amare Stoudemire (41 točk).

Med Slovenci je najuspešnejši večer za Benom Udrihom, ki je na gostovanju v Atlanti v 40 minutah za Sacramento dosegel 17 točk, štiri skoke in dve podaji. Kralji so klonili s 100:98. Nov poraz je vknjižil tudi New Jersey Saše Vujačića, ki je na gostovanju proti Golden Statu klonil s 100:109. Mariborčan je tekmo začel med rezervisti, nato pa v 27 minutah dosegel 16 točk, dva skoka in eno podajo.