12 ogledov

50.000 kg puranov, 8 točk Udriha

Andray Blatche, Zaza Pachulia in Josh Smith
1/6
Ekipi z veliko talenta in še več porazi sta igrali druga proti drugi. Clippers so bili boljši s 100:82. Za Kings je Udrih igral 24 minut in dal osem točk. Bil je priča novim mojstrovinam Blaka Griffina.
Atlanta Hawks so prekinili niz treh zaporednih porazov. S 116:96 so premagali Washington Wizards. Joe Johnson, Josh Smith in Al Horford so bili nezaustavljivi. John Wall, od Blaku Griffinu drugi kandidat za novinca leta, je dal 10 točk in imel sedem podaj.

Sacramento Kings ostajajo pri mizernih štirih zmagah, Los Angeles Clippers so končno dosegli tretjo. V eni od le dveh tekem na zahvalni dan so zmagali s 100:82. Kot vselej sta izstopala mlada in talentirana Eric Gordon (28 točk) in Blake Griffin (25 točk in 15 skokov). Slednji je spet zabijal kot žival, a za zmage proti vrhunskim ekipam bodo Clippers morali bolje igrati obrambo. Obenem še naprej čakajo, da poškodbe zacelita center Chris Kaman (izpustil je že osem tekem) in izkušeni branilec Baron Davis (letos je odigral le eno tekmo).

NBA Cares, klubi in igralci so na zahvalni dan v dobrodelne namene dali okoli 50.000 kg puranov, 23.000 kg nadeva in 9.000 kg bučnih pit.

Na drugi strani se kriza Kraljev le še stopnjuje - izgubili so deveto tekmo na zadnjih 10 srečanjih. Niti menjave v prvi peterki ne pomagajo. Beno Udrih že teden dni začenaj s klopi, tokrat je v 24 minutah ob metu tri proti sedem prispeval osem točk. Pozitiven vtis sta pustila le Carl Landry (18 točk) in Luther Head, fant, ki je iz prve peterke izrinil Udriha (15 točk in sedem podaj). Prvi zvezdnik Kingsov, Tyreke Evans, je razočaral z osmimi točkami (zadel je dva meta od 13).