0 ogledov

55 točk novinca

Večer v košarkarski ligi NBA je zaznamoval Brandon Jennings, ki je za zmago ekipe Milwaukee Bucks v dvoboju z Golden State Warriors s 129:125 dosegel 55 točk.

S tem je Brandon Jennings izboljšal klubski rekord za novince legendarnega Kareema Abdula Jabbarja in postal šele tretji igralec v zgodovini ekipe, ki je dosegel več kot 50 točk na eni tekmi.

Jennings je bil izvrsten zlasti v tretji četrtini, ko je zadel kar 29 točk, ter v zadnjih dveh minutah in 15 sekundah, ko je dodal še deset točk. S 15 zaporednimi točkami v tretjem delu igre je prevesil tehtnico na stran ekipe Bucks, ki je nadoknadila devet košev zaostanka in nato dosegla četrto zaporedno zmago, prvič po dveh letih. Poleg Jenningsa in Jabbarja je več kot 50 točk za Milwaukee dosegel le še Michael Redd, ki je 11. novembra 2006 na tekmi z Utahom postavil klubski rekord (57 točk). Jabbar je 51 točk dosegel 21. februarja 1970 na tekmi s Seattlom, ko je še nastopal z imenom Lew Alcindor. Rekord NBA med novinci ima iz januarja leta 1960 druga velika legenda najmočnejše košarkarske lige na svetu, Wilt Chamberlain (58 točk).

Miami, ki je s sedmimi zmagami povsem pri vrhu lige, se je doma dolgo mučil z ekipo New Jersey, preden je zmagovalca s trojko v zadnji sekundi odločil Dwyane Wade (22 točk). Gostje so ostali edina ekipa v ligi, ki še vedno ni zmagala. Tudi v Clevelandu je bila odločilna trojka, ki jo je LeBron James (21 točk, šest skokov, devet podaj) spravil v mrežico 28 sekund pred koncem tekme. Gostom iz Utaha, pri katerih je Carlos Boozer zbral 25 točk, se ni uspelo več približati.

Danny Granger (29 točk) in Dahntay Jones (25) sta s soigralci v dresu Indiane prizadejala drugi zaporedni poraz Bostona, izgubilo pa je tudi drugo moštvo, ki kroji vrh lige v zadnjih sezonah. Kevin Durant je dosegel 25 točk za Oklahomo City, ki je ugnala San Antonio v gosteh in pokvarila vrnitev pred tem poškodovanih Tima Duncana (22 točk, 10 skokov) in Francoza Tonyja Parkerja (17 točk). Slednji je zgrešil trojko za izenačenje ob zvoku sirene. Atlanta je dosegla četrto zaporedno zmago, Memphis, Španec Marc Gasol je prispeval 17 točk in 16 skokov, pa je prekinil niz sedmih zaporednih porazov.

Ekipa Chicago Bulls je ugnala Philadelphio 76ers, za katero Primož Brezec ni igral, s 94:88.