36 ogledov

7 točk ZDA v prvi četrtini

ZDA Litva Durant Kleiza
1/9
Košarkarji ZDA so na svoji prvi pripravljalni tekmi na evropskih tleh pred SP v Turčiji z 77:61 v Madridu premagali Litvo, ki je ob polčasu celo vodila za točko.

Ne preveč razpoloženi Litovci so še manj navdahnjene Američane presenetili v začetnem delu tekme, ki jo v madridski dvorani CajaMagica spremljajo 10.000 gledalcev.

Litva je povedla s 13:5 in 17:8, aktualni svetovni prvaki pa so zaostanek do konca druge četrtin znižali na le točko zaostanka (28:29). Tudi po odmoru so se Litovci dobro držali in še ob koncu tretje četrtine proti NBA zvezdam zaostajali zgolj 49:54. Presodila je tehnična in nešportna osebna napaka Mantasa Kalnietisa. Takrat so Američani naredili delni izid 17:0 in tekmo v zadnjih desetih minutah varno pripeljala do konca. Litva v prvih petih minutah zadnje četrtine ni dosegla niti točke, tako, da je končnih 77:61 za ZDA še zelo ugodnih za Evropejce.

Pri Litvi je Linas Kleiza dosegel 12, Robertas Javtokas pa 10 točk, medtem, ko sta zanimivo pri ZDA imela bolj vidni vlogi Russell Westbrook (12 točk in 5 skokov) ter Eric Gordon (9 točk), dvojica košarkarjev, ki sta med glavnimi kandidati, da ju ameriški selektor Mike Krzyzewski ne uvrsti med potnike za Turčijo.

ZDA : Litva 77:61 (7:15, 21:14, 29:20, 20:12)
Durant 15, Gay 14 in 5 sk., Westbrook 12 in 5sk., Gordon 9;  Kleiza 12, Javtokas 10.