10 ogledov

76ers že v soboto pred nazivom najslabši v državi

Washington Wizards Philadelphia 76ers liga NBA Morris Seraphin Beal EPA
Ekipa Philadelphia 76ers je s porazom v Houstonu izenačila neslavni rekord Lige NBA po številu zaporednih porazov (98:120). Številka bi lahko na naslednji tekmi že narasla na rekordnih 27.

Philadelphia 76ers so se s 26. zaporednim porazom vpisali v zgodovinske knjige Lige NBA in tokrat položili orožje še pred Houston Rockets. 76ers so v sezoni, kjer so do zdaj ob 15 zmagah zbrali kar 57 porazov, izenačili niz Cleveland Cavaliers iz sezone 2010/11, ki je najdaljši v vseh najmočnejših ameriških ligah.

Gostom se je v Houstonu uspelo vrniti po 14 točkah zaostanka in izenačiti na 43 v drugi četrtini, Houston pa se je nato z nizom 20:6 že usodno oddaljil. Rocketsi (49-22) so svoj niz domačih zmag podaljšali na enajst tekem, proti ekipam z vzhoda pa v Toyota Centru sploh niso izgubili, kar je izenačen dosežek Dallas Mavericks iz sezone 2004/05.

Niso se ozirali na serijo

Branilec James Harden je drugič v karieri prišel do trojnega dvojčka, ki ga je zaključil s svojim desetim skokom ob pisku sirene za konec tretje četrtine. Harden je pristavil še 26 točk in deset podaj, skupaj z Dwightom Howardom (17 točk in 13 skokov) pa je bil glavni igralec tekme, še posebej ob zaključku druge četrtine, ko si je Houston nabral zalogo za zaključek.

Nesrečni 76ersi so nazadnje zmagali 29. januarja proti Boston Celtics (95:94), v soboto pa jih lahko doma v Philadelphii dodatno osramotijo Detroit Pistons.

"Danes smo odigrali odlično tekmo. Nismo se ozirali na serijo njihovih porazov, ampak smo šli na igrišče trdo, na zmago," je po tekmi povedal Harden. Terrence Jones je za zmagovalce dosegel 20 točk, pri poražencih pa je bil s 30 koši najboljši James Anderson.

Clippers na pomoč Dragićevim Sunsom

Dallas Mavericks so doma izgubili z Los Angeles Clippers (103:109) in zdrsnili na deveto mesto na zahodu. V boju za končnico so zdaj osmi Phoenix Suns z Goranom Dragićem, obe ekipi pa imata po 43 zmag, a ima Phoenix, ki bo danes gostil New York Knicks, poraz manj. Dallas je na tekmi vodil že z 91:81, a nato ni uspel ustaviti razpoloženega Chrisa Paula, ta je blestel z 31 koši, in soigralcev. Dirk Nowitzki je za Dallas dosegel 21 točk.

Odigrani sta bili še dve tekmi. Presenetili so Milwaukee Bucks, najslabša ekipa rednega dela, ki je s 108:105 premagala Los Angeles Lakers in v 72. nastopu zabeležila 14. zmago. A tudi Lakers v sezoni ne blestijo, saj imajo le 24 zmag. Posebnost zmage je dejstvo, da je Milwaukee prvič po sezoni 2006/07 v rednem delu dobil obe tekmi z Lakers. Tokrat je bil s 30 koši najboljši Brandon KnightAtlanta Hawks pa so doma izgubili s Portland Trail Blazers (85:100), a je še vedno na osmem mestu na vzhodu, ki še vodi v končnico prvenstva.