18 ogledov

Barça, CSKA in Olympiacos zmagovito

Lorbek Blu Maccabi Barcelona Evroliga Top 16 Tel-Aviv Izrael Reuters
Zaključne boje je v torek s 15 točkami Erazma Lorbka odprla Barcelona, ki je doma premagala Unics Boštjana Nachbarja (78:66). V sredo sta sledili zmago CSKA in Olympiacosa.

CSKA ostaja pri le enem porazu v vsej sezoni. Domala večni ruski prvak nadaljuje tudi zmagovito tradicijo dobivanja tekem v izločilnih bojih od leta 2008. Tokratna žrtev je bil eden najprijetnejših presenečenj lige Bilbao (71:98). Olympiacos je slavil na zahtevnem gostovanju pri starni znanki Sieni (82:75).

Slovenski derbi v prid Lorbku

Barcelona je v torek proti Unicsu Kazanu dosegla prvo od potrebnih treh zmag za napredovanje na zaključni turnir v Istanbulu. Katalonci, evropski prvaki izpred dveh sezon, so v izločilne boje prihrumeli s sedmimi zaporednimi zmagami, Ruse pa so dvakrat odpravili že v skupinskem delu skupaj z Unionom Olimpijo. Tokrat je bilo v Palau Blaugrani malce bolj napeto, čeprav je domače moštvo dobilo vse tri četrtine in pred zadnjimi desetimi minutami vodilo za devet.

Z dvema polaganjema Terrella Lydayja in košem Henryja Domercanta je Unics slabih osem minut pred koncem izid znižal le na minus tri (62:59), Barcelona pa se je ob nerazpoloženem Juanu Carlosu Navarru uspela odlepiti šele v zadnjih petih minutah, ko je nekaj košev za na koncu precej mirno zmago prispeval še najkoristnejši igralec tekme Pete Mickeal. Slovenski reprezentant Erazem Lorbek je bil drugi najboljši strelec domačega moštva s 15 točkami, medtem ko se Boštjan Nachbar v le nekaj minutah na parketu ni uspel vpisati v statistiko.

Peklenski ritem četrtfinala

Kandidati za udeležbo na letošnjem zaključnem turnirju bodo morali preživeti peklenski ritem četrtfinala, kjer bodo morale ekipe prvič v zgodovini tekmovanja med torkom in petkom odigrati kar dve tekmi. Na drugem torkovem obračunu v atenski dvorani OAKA sta se pomerila lanska finalista Panathinaikos in Maccabi Electra, a Izraelci niso bili niti blizu maščevanju za finalni poraz (93:73).