12 ogledov

Barça hrumela po Sieni

Barcelona je v Sieni povsem potolkla domače zelene. Juan Carlos Navarro je takol Žurnal24 main
Efes Pilsen, za katerega je Boštjan Nachbar v dobrih 17 minutah dosegel 12 točk, je z lahkoto (77:64) odpravil nekdanjo ekipo Marka Milića Entente Orlenaise. Barcelona je s 84:65 povozila Sieno.

V četrtek je Evroliga gostila sedem zanimivih dvobojev. Med prvimi, ki so v četrtek stopili na parket je bil tudi Boštjan Nachbar, ki za Efes Pilsen sicer ni začel v prvi petorki, a je na koncu vseeno bil najboljši strelec turškega moštva (12 točk). Poleg košev je slovenski reprezentant v statistiko dodal še tri skoke in dve ukradeni žogi.

Za slovenske ljubitelje košarke je bilo še posebej zanimivo tudi srečanje med Žalgirisom in Ülkerjem v skupini A, saj sta na njej nastopila kar dva naturalizirana Slovenca – Mirza Begić za Žalgiris, Emir Preldžić pa za Ülker. Po koncu srečanja je bil boljše volje drugi, saj je Ülker slavil z 78:84. Preldžić je k zmagi prispeval 10 točk ter po tri skoke in asistence. Begić je na svoj račun vpisal osem točk, ob tem pa je še šestkrat uspešno skočil. Na drugi tekmi, ki je bila v sredo odigrana v skupini A, je Asvel zagrebški Ciboni prizadejal še četrti poraz v letošnji Evroligi.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Barcelona
je na zadnji tekmi skupine A s slovenskima reprezentantoma Jako Lakovičem in Erazmom Lorbkom gostovala pri Sieni in zanesljivo slavila (65:84). Barça je v Italiji ubrala najboljši način, kako se upreti zelenim - najprej ustaviti Terrella Mcintyra. Američana so zadržali pri zanj skromnih 13 točkah, Boniface Ndong pa jih je za Blaugrano nasul 19. Slovenca sta v šestnajstih (Lakovič) oziroma dvajsetih (Lorbek) dosegla sedem točk, Lorbek pa jim je dodal še pet asistenc.

V skupini C je Union Olimpija že včeraj odpravila rimsko Lottomatico (87:70), danes pa bodo tekme odigrali še Maccabi proti Maroussiju in Caja Laboral proti CSKA. Izraelci so se doma kar dolgo mučili z nepopustljivimi Grki. Ti so na krilih "ljubljanskega rablja" Dmitriosa Mavroeidisa držali korak z rumenimi, ki se tudi na koncu tekme niso odlepili za več kot deset točk. Končni izid 75:67 so postavili predvsem na krilih obeh vzhodnjakov - Poljaka Macieja Lampeja (19 točk) in vzhodnjaka po rodu, Američana Andrewa Wisniewskega (20).

Derbi skupine je upravičil svoje ime. Tekmo polno preobratov je v Baskiji na koncu dobil CSKA (67:71). Rusi so po prvi četrtini že visoko vodili (12:24), samo Ramonas Šiškauskas pa je dosegel 15 točk. Prednost so zadržali do polčasa, a jo v tretji četrtini zapravili (53:51). Do konca so soigralci Matjaža Smodiša, ki zaradi poškodbe še vedno ne igra, uprizorili še zadnji preobrat in na koncu le zmagali. Šiškauskas se je do konca tekme ustavil pri 24 točkah, pri domačih pa jih  je največ dosegel Carl English (14).

Na edinem sredinem srečanju v skupini D je Panathinaikos s kar 96:63 ugnal nemški EWE Baskets. Slovenski reprezentant Jurica Golemac se za zmagovalce v dobrih treh minutah ni vpisal med strelce. Novo zmago je v isti skupini zvečer vpisal še Real Madrid - Španci so skupaj z 21 točkami Novice Veličkovića na hitro opravili z Milanom (82:69).