7 ogledov

Barca igrala po notah Cibone

Marinu Roziću tokrat ni šlo vse po željah.
1/6
Cibona je v devetem kolu Evrolige proti Žalgirisu zabeležila še sedmi poraz, a ji je Barcelona z zmago proti Asvelu znova vlila upanje na Top16.

Ciboni na gostovanju pri Žalgirisu ni uspelo doseči pomembne zmage v boju za Top 16. Košarkarji Cibone

so že na začetku tekme zaspali in dovolili Žalgirisu, da povede za več kot 15 točk. Že ob polčasu (39:23) je bilo jasno, da se bo Cibona težko vrnila v boj za zmago, a vseeno ji je uspelo zmanjšati zaostanek in na koncu je izgubila "le" za sedem točk (68:61). Pri Žalgirisu je blestel Marcus Brown, ki je dosegel 20 točk, na drugi strani pa je pri Ciboni največ točk dosegel Marko Tomas (18). Cibona po zmagi Barcelone nad Asvelom v zadnjem krogu rednega dela Evrolige sama krojila usodo uvrstitve v Top16.

Olympiacos slavil po podaljšku
Na grško-turškem derbiju je Olympiacos slavil pri Efes Pilsnu Boštjana Nachbarja (85:93), ki je igral zgolj slabih devet minut in zabeležil dve točki in blokado. Večino dvoboja je vodil Olmypiacos, ki je v zadnjih treh minutah zapravil vodstvo šestih točk in dopustil, da je Efes Pilsen izsilil podaljšek, kjer pa je Olympiacos stvari znova postavil na svoje mesto. Blestel je ameriški košarkar Josh Childress, ki je dosegel 23 točk.

Fenerbahče visoko poražen

Skoraj neverjetno visok poraz za 43 točk so si privoščili košarkarji Fenerbahčeja. Več kot deset točk sta za Turke dosegla le Lynn Greer in Oguz Savaš. Na zmagovalni strani sta mejo dvojnih številk, kar zadeva točke, prav tako presegla le dva košarkarja – Kšištof Lavrinovič in David Hawkins, vendar sta imela bolj razpoložene soigralce kot gostujoče moštvo. Emir Preldžić je igral 32 minut in dosegel šest točk. Imel je še štiri skoke, tri podaje in pet izgubljenih žog.

Partizan se je v veličastnem slogu uvrstil med najboljših 16 ekip v Evropi. Z visoko zmago nad Lietuvos Rytasom si je zagotovil tudi potrebno prednost v medsebojnem dvoboju s tem moštvom. Izvrstno tekmo je odigral branilec Aleksandar Rašić, ki je dosegel 26 točk. Med drugim je trojke metal kar 6/8. Odličen je bil tudi Lawrence Roberts s 16 točkami in sedmimi skoki.

Evroliga, 9. kolo:

Skupina A

Montepaschi Siena : Fenerbahče Ülker 101:58
Lavrinovič 20, 6 sk., Hawkins 17, 5 pod.; Greer 18, Savaš 13

Žalgiris Kaunas : Cibona 68:61

Brown 20, Klimavicius 12, Salenga 11; Tomas 18, Princ in Rozić po 11.

Asvel Basket : Regal Barcelona 64:90
Traore 19, Marshall 11; Navarro 15, Mickeal 13, Morris 10, Lorbek 6 v 18 min.

Lestvica: 1. Barcelona (9-0), 2. Siena (8-1), 3. Asvel (3-6), 4. Ulker (3-6), 5. Žalgiris (2-7), 6. Cibona (2-7)

Skupina B

Partizan : Lietuvos Rytas 97:67
Rašić 26, Roberts 16, 7 sk., Vraneš 13, 9 sk.; Popović 17, Gecevičius 11

Efes Pilsen : Olympiacos 85:93
Peker in Smith po 18, Nachbar 2 v 9 min; Childress 23, Teodosić 17, Kleiza 16

Unicaja : Entente Orleanaise 72:88
Printezis 18, Freeland 9; Banks 23, Doellman 18, Vaty 12.

Lestvica: 1. Olympiacos (7-2)., 2. Unicaja (6-3), 3. Partizan (5-4), 4. Lietuvos Rytas (4-5), 5. Efes Pilsen (3-6), 6. Entente Orleanaise (2-7)

Walsh 18, Bečirovič 13; Langdon 21, Holden 19; Hrijapa 11

Lestvica: 1.Caja Laboral (7-2), 2. CSKA (7-2), 3. Maccabi (6-3), 4. Maroussi (3-6), 5. Lottomatica (3-6), 6. Union Olimpija (1-8)

Skupina D

Panathinaikos : Asseco Prokom 74:66
Nicholas in Batiste po 13; Ewing 19, Woods 16

Real Madrid : EWE Baskets 73:60
D Lavrinovič 16, Kaukenas in Veličković po 10; Paudling 12, Ščekić in Foster po 11

Himki : AJ Milano 79:63
Langford 18, Cabezas 14, Jankunas 13; Rocca 17, Bulleri 14

Lestvica: 1. Real Madrid (7-2), 2. Panathinaikos (7-2), 3. Himki (6-3), 4. AJ Milano (3-6), 5. Asseco Prokom (3-6) , 6. EWE Baskets (1-8)