24 ogledov

Barca sledi Fenerju in Sieni

1/29
Barcelona (E. Lorbek 11 točk, Lakovič 7) je v 7. kolu Evrolige premagala Cholet in TOP 16 sledila Fenerbahčeju in Sieni. CSKA doma proti Panathinaikosu doživel še šesti poraz.
NE SPREGLEJTE
Tekme Evrolige  spremljajte tudi v GALERIJI!

Turški Fenerbahče je tudi tokrat dokazal, da trenutno sodi med ene izmed boljših moštev v Evroligi. Turki so doma brez težav povozili zagrebško Cibono, ki je občutila turško moč in klonila s 30 točkami razlike. Emir Preldžić je za zmagovalce v slabih 17 minutah prispeval 5 točk, v statistiko pa je vpisal še sedem skokov. Tudi Siena je v skupini C vpisala šesto zmago, potem ko je z 90:72 brez težav ugnala Lietuvos Rytas. Turkom in Italijanom pa vztrajno sledi Barcelona, ki je doma s 76:62 ugnala Cholet in ima le zmago manj. Katalonci se za zmago lahko zahvalijo predvsem odlični drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 26:8. Erazem Lorbek je k zmagi prispeval 11 točk, Jaka Lakovič pa 7. Tako Fener kot Siena in Barca so že uvrščeni v TOP 16.

V Olimpijini skupini D je CSKA, pri katerem sta prejšnji teden odletela glavni trener Duško Vujošević in slovenski pomočnik Sašo Filipovski, sredi Moskve zabeležil še šesti letošnji poraz. Tokrat so varovanci Dmitrija Šakulina klonili proti Panathinaikosu, ki je slavil po tesni in napeti končnici (82:78). Za moskovsko ekipo je 32 minut odigral tudi slovenski reprezentant Matjaž Smodiš, ki je dosegel 11 točk. Valencia je doma z 62:56 ugnala Efes Pilsen, kjer je slovenski reprezentant Boštjan Nachbar dosegel 4 točke. Union Olimpijapa si je v nabito polnih Stožicah po dolgih letih životarjenja z zmago (že peto v letošnji sezoni) proti Armani Jeans Milanu z 82:75 praktično že zagovotila uvrstitev v TOP 16.

V skupini B je po 7. kolu položaj zelo zapleten. Olympiacos nekoliko odstopa s petimi zmagami, Real Madrid, Unicaja in Roma pa imajo povsem enako razmerje zmag in porazov (4-3), tako da bo še zelo zanimivo. Odpisana pa nista niti Brose Baskets in Charleroai z dvema zmagama. Olympiacos je tudi s pomočjo Raša Nesterovića (4 točke) sicer prepričljivo odpravil Brose Baskets (89:69), Lottomatica je bila s 95:83 boljša od Charleroia. Unicaja pa je v španskem derbiju ugnala Real Madrid (75:71).

Košarkarji Partizana so visoko izgubili pri ruskem Himkiju, ki ga vodi izkušeni trener Sergio Scariolo. Zoran Planinić jim je že ob polčasu natresel enajst točk (do konca 16). Ko se mu je v nadaljevanju pridružil še Keith Langford (22), je bil to konec za Beograjčane, pri katerih je Jaka Klobučar v petih minutah spet bolj kot ne statiral. Na zadnji tekmi skupine A je Maccabi šele v zadnji četrtini srečanje proti Žalgirisu odločil v svojo korist. Za Izraelce je to že šesta zmaga v letošnji Evroligi. Pri poražencih je bil Mirza Begić z desetimi točkami (brez zgrešenega meta) skupaj s še tremi soigralci najboljši strelec svojega moštva, izkazal se je tudi s petimi skoki in tremi blokadami.

Evroliga, 7. kolo:

Skupina A

BC Himki : Partizan mt:s Beograd 92:65 (26:13, 24:24, 19:14, 23:14)
Langford 22 točk, Planinić 16; Gist 18, Jawai 16 ... Klobučar 1 točka in 1 asistenca v 5 minutah

Caja Laboral : Asseco Prokom 75:81 (24:20, 15:14, 17:21, 19:26)
Barać 25, San Emeterio in Teletović po 13; Varda 16, Ewing 13, Lapeta 11

Žalgiris : Maccabi Electra 68:71 (21:18, 13:17, 22:18, 12:18)
Begić (5 skokov, 3 blokade v 22 minutah), Pocius, Kalnietis in Delinikaitis po 10; Schortsanitis 22, Perkins 20, Eidson, Eliyahu in Pargo 8

Lestvica: 1. Maccabi 6 zmag-1 poraz, 2. Partizan 4-3, 3. Žalgiris 4-3, , 4. Himki 3-4, 5. Prokom 2-5, 6. Caja Laboral 2-5

Skupina B

Olympiacos : Brose Baskets 89:69 (18:18, 30:16, 18:17, 20:18)
Mavrokefalides in Spanoulis 16, Papanikolaou in Bourousis 12, Papaloukas 10, Nesterović 4, 2 skoka v 11 minutah; Pleiss 16, Hines 15

Lottomatica Roma : Spirou Charleroi 95:83 (22:24, 19:21, 25:21, 29:17)
Washington 27, Djedović 16, Traore 12; Gomis 19, Greene 13

Unicaja : Real Madrid 75:71 (16:20, 17:19, 14:16, 28:16)
Blanco 17, Freeland 15, Blakney 13; Llull 16, Tucker 11

Lestvica: 1. Olympiacos 5-2, 2. Real Madrid 4-3, 3. Unicaja 4-3, 4. Roma 4-3, 5. Brose Baskets 2-5, 6. Charleroi 2-5

Skupina C

Fenerbahče Ülker : Cibona Zagreb 100:70 (30:13, 19:16, 25:22, 26:19)
Kinsey 20, Ukić 17, Turkcan in Onan po 13, Preldžić 5 v 17 minutah

Montepaschi Siena : Lietuvos Rytas 90:72 (31:16, 17:17, 20:18, 22:21)
Kaukenas 17, McCalebb 15, Moss in Lavrinovič 12; Bjelica 17, Gečevičius 14,

Regal FC Barcelona : Cholet Basket 76:62 (18:20, 26:8, 17:16, 15:18)
Ndong 15, Perović 13, E. Lorbek 11, 2 skoka v 17 minutah, Lakovič 7, 4 podaje v 19 minutah; Nelson 14, Avdalović, Leonard, Marquis 9

Lestvica: 1. Siena 6-1, 2. Fenerbahče 6-1, 3. Regal FC Barcelona 5-2, 4. Chloet Basket 3-4, 5. Lietuvos Rytas 1-6, 5. 6. Cibona 0-7

Skupina D

CSKA Moskva : Panathinaikos 68:72
Sokolov 17, Voroncevič  11, Smodiš 11 v 32 minutah; Diamantidis 17, Perperoglou 12, Tepić 9

Power Elec. Valencia
: Efes Pilsen 62:56 (14:9, 10:19, 19:20, 19:8)
Savanović in De Colo 13, Claver 10, Cook 8; Gonlum 12, Tunceri 10, Nachbar 4, 4 skoki v 18 minutah

Union Olimpija : Armani Jeans Milano 82:75 (21:9, 21:23, 9:25, 31:18)
Gregory 17, Jagodnik 15, Ilievski 14; Finley 16, Hawkins 14

Lestvica: 1. Panathinaikos 5-2, 2. Union Olimpija 5-2, 3. Efes Pilsen 4-3, 4. AJ Milano 3-4, 5. Valencia 3-4, 6. CSKA Moskva 1-6