24 ogledov

Barça zbledela v zadnji četrtini

barcelona evroliga EPA
V košarkarski Evroligi so bile na sporedu preostale tekme 22. kroga.

Darussafaka je z zmago na mestnem derbiju v Instanbulu ohranila realne možnosti za preboj v končnico najmočnejšega košarkarskega tekmovanja v Evropi.

Tekmo so bolje začeli košarkarji Fenerbahčeja, ki so ob koncu uvodne četrtine vodili z desetimi točkami razlike. Darussafaka je odgovorila s koši Willa Cyburna, ki je 20 točkam dodal še tri skoke in dve asistenci, ter Anteja Žižića, ki je tekmo končal s 14 točkami in 10 skoki. Razpoložen je bil tudi Brad Wanamaker, ki je zbral 12 točk in 11 asistenc.

Varovanci Davida Blatta so ob polčasu vodili za tri, vendar se je Fenerbahče vrnil in do izteka tretje četrtine poravnal na 47:47. Clyburn je z dvema trojkama domačim priigral prednost petih tokč (58:43), ki je do konca niso več izpustili iz rok. Pri gostih je bil z 18 točkami najučinkovitejši Bogdan Bogdanović, po 14 pa sta jih dodala Bobby Dixon in Ekpe Udoh.

Olympiacos potrdil premoč

V drugi tekmi večera je Olympiacos premagal Žalgiris. Po prvi četrtini sta bili moštvi izenačeni (19:19), mrtvi tek pa se je nadaljeval tudi v nadaljevanju in na odmor so se odpravili s poravnanim izidom (35:35). Tretjo četrtino so za dve točki dobili Pirejčani in premoč potrdili v zadnjih desetih minutah, v katerih so si priigrali 11 zmago na zadnjih 13 tekmah ter potrdili status ene najboljših ekip v Evropi.

Pri zmagovalcih je blestel Georgio Printezis s 17 točkami in 10 skoki, svoje pa sta prispevala še Vassilis Spanoulis (11 točk, 3 as.) in Matt Lojeski (12 točk). Pri Žalgirisu je največ točk dal Lukas Lekavicius (11).

Barça potonila še globje

V zadnji tekmi kroga sta se udarila Barcelona in Galatasaray. Katalonci so prvo četrtino dobili s šestimi točkami razlike, a je do odmora skopnela na dve. V tretji so znova pobegnili na pet, nato pa v zadnji popustili in ostali praznih rok. Pri gostih iz Istanbula se je z 19 točkami izkazal Alex Tyus (9 sk.), 16 jih je dodal Blake Schilb (9 sk.), 14 pa Jon Diebler. Za Barcelono, ki tone po lestvici navzdol, sta zadevala predvsem Aleksandar Vezenkov (18 točk) in Petteri Koponen (15 točk).