15 ogledov

Barcelona Sieno potisnila proti izpadu

CSKA Moskva : Real Madrid
1/9
V skupini E smo v petek videli le eno tekmo, zmaga Albe nad Žalgirisom pa ni imela večjega tekmovalnega pomena. V skupini F je stvari precej zapletla zmaga Caje Laboral v gosteh nad Hikmijem in domači poraz Siene proti Barceloni. Olympiacos je v Carigradu dosegel zlata vredno zmago nad že odpisanim Fenerbahčejem.

V skupini E je bila v petek odigrana le ena tekma, ki pa ni imela nobenega pravega tekmovalnega imperativa. Tako berlinska Alba kot Žalgiris iz Kaunasa sta že pred tem srečanjem izgubila možnosti za napredovanje v četrtfinale. Nemci so si zmago priborili že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 20 točk (41:21). Do konca se Litovci niso uspeli več resno približati. Najboljši strelec tekme je bil nekdanji igralec Uniona Olimpije, Američan Deon Thompson, ki je dosegel 16 točk.

Real že v četrtek zapravil prvo mesto

CSKA je z zmago proti Real Madridu (81:72) ponovno vzpostavil primat v skupini E. Rusko ekipo sta do zmage vodila Sonny Weems, ki je dosegel 21 točk, in Miloš Teodosić, ki jih je prispeval 17 ter dodal še sedem asistenc. CSKA je dosegel deseto zmago v drugem delu evroligaškega tekmovanja, medtem ko so trikrat igrišče zapustili sklonjenih glav. Za prvo mesto v skupini se bodo čez teden dni pomerili z Panathinaikosom.

CSKA je potek tekme nadzoroval od začetka do konca, ekipo pa je krasila čvrsta obramba, ki gostom ni dopustila, da bi se razigrali. V drugi četrtini je prednost narasla že na 18 točk, nato pa je Rudy Fernandez uspel zaostanek Reala znižati na enomestno število. Španci so se v zaključku uspeli približati, a zmaga je ostala v Rusiji. Pri domačih sta bila razpoložena še Nenad Krstić (16) in Viktor Khryapa, ki je zabeležil 11 skokov. Real je iz povprečja dvigoval Fernandez (24), čigar met za tri točke je znašal zavidljivih 6/8.

Katastrofa Bešiktaša v Tel Avivu

Maccabi je pred domačimi gledalci povsem ponižal Bešiktaš, ki ga je premagal s 101:58. Moštvo iz Tel Aviva je zabeležilo še šesto zaporedno zmago v Evroligi in je še korak bližje uvrstitvi v končnico.

Domači so po desetih minutah igre vodili že z 18 točkami razlike, ob polčasu je zaostanek narasel na 34, po tretji četrtini pa že na 56 točk. Končna razlika - 43 točk - je izenačena največja razlika v tekmovanju Top 16. Ricky Hickman in Devin Smith sta za zmagovalce dosegla 16 točk, Nik Caner-Medley pa jih je dodal 15. Pri Bešiktašu je bil najbolj razpoložen Ricky Minard (12). Tekma je postregla še z enim rekordom, in sicer za najvišjo razliko po prvem polčasu (34 točk).

evroliga antić olympiacos fenerbahče | Avtor: EPA EPA
Ostale tri tekme v napeti skupini F so bile na sporedu v petek. Razen Barcelone ni pred zadnjima dvema krogoma še nobena ekipa imela zagotovljenega mesta med osmimi najboljšimi. Maccabi je z visoko zmago nad Turki naredil velik korak do četrtfinala, podobno pa je uspelo pirejskemu Olympiacosu, ki je premagal že odpisani Fenerbahče in se tako postavil na prag napredovanja. Turki so dolgo držali korak in bili do tretje četrtine tudi v vodstvu, toda na koncu je prišla do izraza izkušenost Grkov, v končnici je igro dobro nadziral Vassilis Spanoulis, ki je na koncu zbral 14 točk.

Himki se je spravil v težave

Barcelona je zmago v Italiji zapečatila v drugi in tretji četrtini, v zadnjem delu igre pa je Blaugrana mirno nadzirala izid. Najboljša pri Kataloncih sta bila Nathan Jawai s 24 in Joe Ingles z 20 točkami. Erazem Lorbek je v dobrih 17 minutah dosegel pet točk in en skok, od šestih metov iz igre je zadel le enega. Pri domačih, ki so po polovici Top 16 bili v zelo ugodnem položaju, sta bila najbolj učinkovita Bobby Brown in David Moss.

Najbolj je stvari zapletla tekma v predmestju Moskve, kjer je Caja Laboral tesno premagala domači Himki. Baski so v zadnjih deset minut prinesli osem točk naskoka, ki so ga ob zelo razpoloženih Andersu Nocioniju (24) in Macieju Lampeju (21) zadržali do konca tekme in se tako po točkah izenačili z Rusi in Italijani.