17 ogledov

Begić prvi strelec v Beogradu

Mirza Begić (desno) se je znašel na razpotju, postavil pa se je na stran svojih Žurnal24 main
Begić je v šestem kolu Evrolige ob porazu njegovega Žalgirisa pri Partizanu v statistiko vpisal 19 točk. Nesterović (10 točk) je izgubil pri Realu, Jaka in Erazem sta slavila v Zagrebu. Valencia šokirala PAU.

Mirza Begić se kljub odlični predstavi pod beograjskimi koši ni veselil zmage - na tekmi v Srbiji so se zmage veselili domači košarkarji Partizana (68:62). Jaka Klobučar je za zmago domačih dodal dve točki v nekaj malega manj kot šestih minutah.

Podobno usodo kot Begić je doživel nekdanji reprezentant Rašo Nesterović, ki je bil z 10 točkami tretji strelec Olympiacosa, a je na gostovanju pri Realu v Madridu izgubil (82:68).

Zmage pa sta se razveselila Jaka Laković (0 točk) in Erazem Lorbek (9 točk), ki sta z Barcelono z lahkoto dobila dvoboj v Zagrebu proti Ciboni.

Za senzacijo pa so poskrbeli košarkarji Valencie, ki so sredi Aten v skupini D, v kateri igra tudi Union Olimpija, premagali košarkarje Panathinaikosa. Svetislav Pešić je tako sanjsko debitiral na klopi Valencie.

V sredo še peti poraz CSKA-ja
V skupini D, v kateri igra tudi slovenski predstavnik Union Olimpija, stanje iz kola v kolo postaja vse bolj zapleteno. Ruski CSKA, ki je bil dolga leta v samem vrhu evropske košarke, je nocoj v Milanu izgubil še svoj peti letošnji obračun. Ekipa, ki jo vodi Duško Vujošević, ostaja pri eni sami zmagi, tisti moskovski proti Olimpiji. Tekma je bila izenačena vse od začetka, na koncu pa so več znanja in sreče imeli pri domačih, ki so tako zabeležili še tretjo letošnjo zmago. Za goste je Matjaž Smodiš v dobrih 16 minutah igre prispeval osem točk.

Evroliga, 6. kolo:

Skupina A
Asseco Prokom : Himki 71:67
Varda 14, Ewing 13, Videnov 12; Langford 17, Monja 14

Partizan : Žalgiris 68:62 (23:14, 21:15, 10:14, 14:19)
Milosavljević 19, Lafayette 12, Jawai in Gist po 9, Klobučar 2 v 6 minutah; Begić 19 + 5 skokov v 25 minutah, Collins 12

Maccabi Electra : Caja Laboral 81:70 (21:15, 17:17, 17:19, 26:19)
Eliyahu 18, Pargo 14, Eidson 12; San Emeterio 21, Barać 18

Lestvica: 1. Maccabi (11 točk), 2. Žalgiris (10 točk), 3. Partizan (10 točk), 4. Himki (8 točk), 5. Caja Laboral (8 točk), 6. Asecco (7 točk)

Skupina B
Brose Baskets : Lottomatica Roma 67:68 (9:19, 21:12, 21:22, 16:15)
Jacobsen 15, Roberts 13; Washington 17, Smith 16, Dašić 9

Spirou Charleroi :  Unicaja 79:74 (19:16, 22:19, 15:22, 23:17)
Mallet 21, Santiago 15, Wright 12; Freeland 14, Blanco 11

Real Madrid : Olympiacos 82:68 (24:14, 18:20, 16:16, 24:18)
Rodriguez 19, Llull 16, Tomić 12; Teodosić 21, Spanoulis 11, Nesterović 10 v 24 minutah

Lestvica: 1. Olympiacos (10 točk), 2. Real Madrid (10 točk), 3. Unicaja (9 točk), 4. Virtus (9 točk), 5. Brose (8 točk), 6. Charleroi (8 točk)

Skupina C
Lietuvos Rytas : Fenerbahče 75:81
Gecevicius 16, Nalga 14, Jasikevicius 12 + osem podaj; Ukić 24, Savas 16, Turkcan 9, Preldžić 2 v 13 minutah

Cholet Basket : Montepaschi Siena 61:70
Robinson 15, Mejia 14; Lavrinović 23, McCalebb 14, Kaukenas 8

Cibona : Barcelona 75:94 (13;24, 23:20, 21;27, 18:23)
Bogdanović 26, Radošević 14; Rubio 18, Ingles 16, Morris 15, Lorbek 9 točk v 14 minutah, Laković 0 v šestih minutah

Lestvica: 1. Siena (11 točk), 2. Fenerbahče (11 točk), 3. Barcelona (10 točk), 4. Cholet (9 točk), 5. Lietuvos (7 točk), 6. Cibona (6 točk)

Skupina D
AJ Milano : CSKA Moskva 71:65
Jaaber 18, Mancinelli 15, Mordente 11; Gordon 16, Sokolov 11, Smodiš 8 v 16 minutah

Panathinaikos : Valencia 69:73 (22:22, 17:15, 18:11, 12:25)