Beograjski finale: Zvezda proti Partizanu

crvena zvezda
1/27
ABA
Košarkarji Partizana in Crvene zvezde so finalisti zaključnega turnirja regionalne Lige ABA. Potem ko je Crvena zvezda v popoldanski tekmi na zaključnem turnirju v Laktaših v Bosni in Hercegovini premagala Radnički z 79:78, je v drugem polfinalu Partizan premagal domačo Igokeo s 63:57.

Današnja polfinalna dvoboja imata velik pomen za udeležence, saj ne odločata le o mestih v finalu, ki bo na sporedu v soboto, temveč tudi o vozovnicah za Evroligo za naslednjo sezono. Prva si je vstopnico priigrala Crvena zvezda, pot do zmage pa je bila nadvse pestra.

Ekipi sta se vso tekmo izmenjavali v vodstvu in imeli obdobja boljše in slabše igre. Beograjčani so tako vodili že za devet točk (69:60), toda dve minuti pred koncem je bolje kazalo Radničkemu (78:71). A so se njihovi tekmeci rešili in z zaporednimi koši poskrbeli za izenačenje.

Pri izidu 78:78 je imel 15 sekund pred koncem priložnost za vodstvo zvezde Branko Lazić, a je izgubil žogo. Zvezda je nato naredila osebno napako, Terrico White pa je zgrešil oba prosta meta. Po osebni na drugi strani se je roka zatresla tudi Vuku Radivojeviću, ki pa je zadel vsaj enkrat in poskrbel za vodstvo 79:78. V zadnjem napadu pa je Radnički nerazumljivo igral na trojko, Danilo Mijatović je zgrešil in poskrbel za veselje rdeče-belih.

Za zmagovalce je bil najbolj učinkovit Raško Katić z 22 točkami, Boris Savović jih je dodal 18; pri poraženem Radničkem pa odlična predstava Aleksandra Ćapina (25 točk, prosti meti 11:11, pet skokov in štiri podaje) na koncu ni bila dovolj za zmago.

Partizan brez večjih težav

Partizan je v večernem drugem polfinalu imel manj dela z domačo Igokeo. Ta je sicer vodila še po 30 minutah, pred tem je bil v obrambni igri z malo koši izid tesen in ekipi sta se nekajkrat zamenjali v vodstvu. A ko je Partizan povedel z 49:43, je že postavil temelje za zmago. V zadnjih minutah so gostje prednost še povečali in jo zanesljivo obdržali do konca, vmes vodili že za 13 točk (58:45), Igokea pa je v zadnjih sekundah le nekoliko ublažila poraz. Pri Partizanu se je najbolj izkazal Davis Bertans s 15 točkami, pri Igokei jih je Corsley Edwards dosegel 19.