1309 ogledov

Bes v Domžalah! So sodniki pomagali Cedeviti Olimpiji?

Yogi Ferrell Reševalni pas/Twitter Yogi Ferrell v akciji v Domžalah.
Tretja tekma finala državnega prvenstva je imela napet zaključek.

Cedevita Olimpija je v četrtek v Domžalah ugnala Helios Suns (78:82) in v finalu Lige Nova KBM povedla z 2:1 v zmagah.

Srečanje je bilo precej izenačeno in je bilo odločeno v dramatični končnici. Najpomembnejši delež k slavju gostov je prispeval Yogi Ferrell, ki je zbral kar 35 točk. Tako strelsko učinkovit ni bil noben košarkar v finalih slovenskih državnih prvenstev že od leta 2007.

Kar deset točk je Ferrell dosegel v zadnjih dveh minutah. Dosegel je tudi trojko, ko je Olimpija v zadnji minuti vodila za dve točki in tako zadal usoden udarec Heliosu.

V domačem taboru so po srečanju bentili, da je Američan koš dosegel potem, ko je storil napako korakov. Ob iskanju prostora za met je namreč po zadnjem odboju žoge naredil še tri korake.

Priložnost za svojo 20. prvenstveno lovoriko bodo Ljubljančani imeli v soboto, ko bodo v Tivoliju lovili ključno tretjo zmago.