Biki nataknili na roge Udriha

Beno Udrih zaenkrat ostaja v Sacramentu. (Foto: EPA)
1/9
Noč na torek ne bo ostala v prav lepem spominu Bena Udriha. Njegovo moštvo Sacramento Kings je namreč za kar 40 točk izgubilo s to sezono predramljeno ekipo Chicago Bulls.

Zanimivo in predvsem bušk polno tekmo so videli gledali tudi v New Yorku, kjer so domači košarkarji izgubili z Bostonom (86:96) - V GALERIJI.

Moštvo Chicago Bulls igra najboljšo sezono v več kot desetletju. Sinoči so se Biki dokopali že do 50. zmage, ta dosežek jim je uspel prvič po sezoni 1997/98. Na roge pa so nataknili nikogar drugega kot Bena Udriha in njegov Sacramento. Nekdanji prvaki lige so slavili s kar 132:92, to pa je bila že njihova deveta zmaga na zadnjih 10 tekmah. Derrick Rose in Kyle Korver sta v zmagovalni mozaik dodala po 18 točk. Beno Udrih je sicer igral dobro. S 13 točkami, kolikor jih je dosegel v 37 minutah, je bil drugi strelec Sacramenta. Ob tem je še petkrat uspešno podal in prav tolikokrat skočil.

"Bolj zbrano moramo igrati v napadu. Podajati moramo takoj, ko vidimo, da je soigralec sam, ne pa zdržavati žoge," se je Udrih obregnil ob izgubljene žoge. "Zabavno je! Res se ne morem pritoževati. Zmagujemo, igramo dobro košarko, mesto pa nori," pa je bil navdušen zvezdnik Chicaga Derrick Rose.

Saša Vujačić je izgubil "le" za štiri točke – tokrat proti Indiani (98:102). Nekdanji slovenski reprezentant je dosegel 14 točk ter imel še po dva skoka in podaji. Na parketu je preživel 16 minut.