13 ogledov

Blamaža utrujenih zmajev v Beogradu

Partizan : Olimpija 61:50
1/17
Košarkarji Partizana so na derbiju 18. kola lige NLB brez težav ugnali Union Olimpijo. Po pravi blamaži zmajev v prvem polčasu so Beograjčani slavili z 61:50. Krka brez težav proti Nymburku.

Tekma se je za zmaje začela slabo: izenačenje na 2:2 je bilo zadnjič, ko sta bila tekmeca še skupaj. Partizan je nato z delnim izidom 10:0 hitro ušel, zmaji pa so žoge izgubljali kot po tekočem traku in dolgo čakali do novega koša. Na koncu so v prvi četrtini dosegli vsega pet točk, na njihovo srečo pa so Beograjčani podobno kot zmaji izgubili veliko žog.

Tudi začetek druge četrtine ni obetal nič dobrega, saj so varovanci Jureta Zdovca, ki se je nekajkrat pošteno razhudil na svoje igralce in sodnike, v prvih sedmih minutah nadaljevanja dosegli zgolj štiri točke. Na koncu pa so vendarle stopili na plin in prednost Partizana, ki je vodil tudi za 21, znižali na 15 točk (33:18).

Drugi polčas se je za zmaje začel bolje, saj je Kevinn Pinkney s trojko v prvem napadu zmanjšal prednost domačih. A tudi v tretji četrtini ni šlo brez izgubljenih žog in zgrešenih metov, na koncu pa so zmaji vendarle dobili tretji del tekme s točko prednosti (17:16), kar je pomenilo, da so v zadnjo četrtino vstopili s 14 točkami zaostanka. V četrti četrtini se je serija napak na eni in drugi strani nadaljevala, Ljubljančanom pa je do konca tekme uspelo še nekoliko znižati zaostanek, ki je ob zadnjem pisku sirene v dvorani Pionir v Beogradu znašal 11 točk (50:61). Pri črno-belih je bil nezaustavljiv James Gist, ki je dosegel 21 točk.

In še nekaj statistike: Beograjčani so dobili skok kar s 44:19, izgubili pa so kar osem žog več (22) kot Ljubljančani, pri katerih se je poznala utrujenost, saj so še v četrtek igrali težko evroligaško tekmo v Rimu.

Krka brez težav
Po ne najboljšem startu v novo leto se košarkarji Krke vračajo v zmagovalne tirnice. Uspehu sredi tedna v prvem kolu drugega dela pokala eurochallenge so dodali še enajsto zmago v ligi NLB, ki jih znova uvršča med kandidate za sklepni turnir. Novomeščani so še drugič v sezoni vzeli mero češkemu prvaku Nymburku. Na prvi tekmi so slavili z dvajsetimi točkami razlike, v dvorani Leona Štuklja pa je bilo 72:50.

Najprej v Izmir, potem v Beograd
V naslednjem kolu lige NLB bo Krka gostovala pri Crveni zvezdi, še prej, v torek, pa jo čaka pot v turški Izmir k ekipi Pinar Karsiyaka.

Gostje so tekmo začeli zelo podjetno in bili v prvih desetih minutah boljša ekipa na parketu, vendar je njihova premoč trajala le, dokler Krka ni strnila svoje obrambe. Nato je bilo vse drugače. Nymburk je v drugih desetih minutah zmogel vsega devet točk (40:29), do štiridesete točke, se pravi podvojitve učinka iz prve četrtine, pa je prišel šele v 30. minuti. Do tedaj si je Krka priigrala že 19 točk naskoka (49:30), tako da njena zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva.