20 ogledov

Bojevniki do 50. domače zmage

saša vujačić new york knicks Profimedias
Najboljša ekipa lige NBA Golden State Warriors je zabeležila 50. zaporedno zmago na domačem parketu.

Bojevniki so premagali New York Knicks, za katere je Saša Vujačič začel v prvi postavi in v 20 minutah na parketu dosegel štiri točke.

Golden State ima zdaj zmago več, kot jih je po istem številu tekem imel Chicago Bulls v rekordni sezoni 1995/96, ko je v rednem delu zabeležil 72 zmag. Prvaki so trenutno pri 61-6.

Prvi strelec tekme je bil Stephen Curry s 34 točkami, vendar v zadnji četrtini ni igral, saj je imela njegova ekipa že visoko vodstvo in utrjeno pot do zmage s 121:85.

Golden State je proti New Yorku zaključil niz šestih domačih tekem. Do konca rednega dela ima še petnajst tekem, dva najtežja prav ob koncu. V zadnjih štirih nastopih se bo namreč dvakrat pomeril z drugo najuspešnejšo ekipo lige San Antoniom.

"Mislim, da nihče od nas ne razmišlja o številkah. To je tudi eden od razlogov, zakaj smo tako uspešni. Enostavno nas nepomembne stvari ne zanimajo," je po 50. zmagi poudaril trener Steve Kerr.

Zmagala je tudi vodilna ekipa na vzhodu Cleveland Cavaliers, čeprav je nastopila brez prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki mu je trener odmeril dan počitka. Doma je z 99:98 premagala Dallas, prvi strelec pa je bil Kyrie Irving s 33 točkami.