12 ogledov

Boki 20, Smoki 11, Rašo blizu preobrata

1/11
CSKA (11 točk Smodiša) je v osmem kolu premagal Valencio in Olimpija je med 16. Nachbar (20) je bil ob porazu prvi strelec Efesa. Lorbek (11) in Lakovič (10) sta zmagala. Nesterović (6) blizu preobrata.
Begić zabijal, Smodiš prodiral ... poglejte v dodani galeriji.

Jaka in Erazem med 16
Barcelona
je ob polčasu vodila za 12, a ob koncu proti Fenerbahčeju skoraj zapravila šesto zmago v sezoni. Ob rezultatu 69:75 je za goste Jaka Lakovič v 20 minutah dal 10 točk. Erazem Lorbek je igral le 10 minut, a imel 11 točk. Tudi na drugi strani je igral lastnik slovenskega potnega lista – Emir Preldžić je ostal na ničli. Barcelona, Fenerbahče in Siena so iz skupine C že uvrščene v top 16.

Samo še dve tekmi za Smokija, Boki bo še trepetal
Valencia
se je CSKA-ju zelo dobro upirala, a ko so domačini zaustavili do zadnje četrtine zelo razpoložena Duška Savanovića in Victorja Claverja, ki sta oba dosegla po 15 točk, se je ladja Svetislava Pešića začela potapljati. Svoje minute je tudi tokrat dobro izkoristil slovenski reprezentant Matjaž Smodiš, ki je v slabih 27 minutah igre dosegel 11 točk in 5 skokov. Prihodnji teden bo Smoki gostoval v Centru Stožice pri Unionu Olimpiji, ki je v tem kolu v bitki za prvo mesto skupine D podarila zmago Panathinaikosu.

Če Smodiš nima več možnosti za top 16, pa bo za preboj naprej še trepetal Boštjan Nachbar. Na torkovi tekmi je v dresu Efes Pilsna sicer blestel, ne pa tudi njegovi soigralci. Na tekmi v Milanu je Armani Jeansu nasul 20 točk v 26 minutah igre, a na koncu je moral priznati premoč domačinom, pri katerih je znova blestel David Hawkins (24 točk). Z zmago so se domači na lestvici izenačili z Efesom (4 zmage, 4 porazi) in zapletli položaj v skupini D – Valencia zaostaja le zmago.

Rašo blizu preobrata
Unicaja in Olympiacos sta igrala za prvo mesto v skupini B. Špansko moštvo si je v drugi četrtini priigralo pet točk prednosti, v tretji še dodatnih sedem, nakar so Grki strnili vrste in skoraj pripravili preobrat. Rašo Nesterović je v zadnjih minutah skakal in zadel dva koša (skupno šest točk in pet skokov), a za zmago je zmanjkalo časa (74:76). Ker je Real Madrid visoko nadigral Romo (72:50), imajo zdaj tri ekipe te skupine (Real, Unicaja in Olympiacos) po pet zmag in tri poraze.

Tudi Klobučar 11 točk
V skupini A je beograjski Partizan doživel četrti poraz, potem ko je bil telavivski Maccabi za svojo že sedmo zmago boljši s 76:62. Z 11 točkami se je dokazal Jaka Klobučar, a bo s soigralci ob zmagi Caje Laboral nad Himkijem (89:81) še trepetal za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Mirza Begić je za peto zmago Žalgirisa (72:69 nad Prokomom) prispeval sedem točk.