19 ogledov

Boston jo je podkuril Jamesu & Co.

1/12
V drugem kolu končnice lige NBA je Boston prišel do izenačujoče zmage nad Clevelandom, v seriji proti San Antoniu pa je z 1:0 povedel Dragićev Phoenix.

Boston je na gostovanju premagal Cleveland s kar 104:86. Za LeBrona Jamesa  – dosegel je 24 točk in sedem skokov – in druščino je bila usodna predvsem tretja četrtina, ki so jo Kelti dobili z 31:12. Rajon Rondo je zbral 19 podaj, kar je njegov rekord v končnici. "Igralcem sem želel pošiljati najboljše žoge, kar sem jih lahko," je dejal. Ray Allen je prispeval 22 točk. James, ki je imel met iz igre 7:15, pa je povedal: "Poškodba komolca ne sme biti izgovor za mojo igro. Razumem navijače, da jih naš poraz boli, vendar smo odigrali šele dve tekmi. Nismo pod pritiskom. Veselim se naslednjega obračuna."

V drugem kolu končnice je Phoenix proti San Antoniu povedel z 1:0, in sicer po zaslugi zmage s 111:102. Obračun v dvorani US Airways Center v Phoenixu so zaznamovali številni preobrati, predvsem v drugem polčasu. Ostroge so tretjo četrtino začele z delnim izidom 15:0 in vodstvom s 67:64, nakar so jim Sonca odgovorila z delnim izidom 12:2 (83:73), nato pa so se na parketu znova razmahnili košarkarji iz Teksasa in štiri minute in pol pred koncem tekme s serijo 13:0 znižali na 93:94. V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo več preudarnosti na strani domačih košarkarjev iz Arizone, pa tudi njihova obramba je v sami končnici delovala kot dobro podmazan stroj. Steve Nash je za Suns dosegel kar 33 točk in 11 podaj, Goran Dragić je igral dobrih 11 minut in vknjižil štiri točke.