200 ogledov

Bostončani dihajo za vrat 76ers, izjemen preobrat Toronta

New York Boston Epa
Boston Celtics so po zmagi nad New York Knicks tik za petami Philadelphii 76ers na vrhu vzhodne konference.

Košarkarji New York Knicks so izgubili na gostovanju pri Boston Celtics z 98:114, v dresu gostiteljev pa sta blestela Jayson Tatum in Kristaps Porzingis. Tatum je zbral 35 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, Porzingis je k osmi zmagi Keltov v sezoni prispeval 21 točk, 22 pa jih je dodal Jaylen Brown.

"V prvem polčasu so zadevali po želji, v drugem pa smo jih začeli ustavljati," je dejal Tatum po tretji zaporedni zmagi. "Imeli smo tri tekme v štirih dneh, zdaj pa gremo za en teden na gostovanje. Upam, da bomo lahko nadaljevali v tem ritmu," je dodal.

Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Jalen Brunson s 26 točkami, Julius Randle jih je dodal 25, Josh Hart pa 16.

Boston je ostal na drugem mestu vzhodne konference za Philadelphia 76ers.

Tatum Brown Porzingis | Avtor: Profimedia Profimedia

Toronto Raptors so zrežirali izjemen preobrat in izničili zaostanek 23 točk v drugem polčasu za zmago nad Washington Wizards s 111:107.

Zdelo se je, da se čarovniki bližajo zmagi, potem ko so ob polčasu vodili s 64:45. Toda Raptors so po polčasu obrnili scenarij in v zadnjih dveh četrtinah premagali Washington s 66:43 in prišli do zmage.

Pascal Siakam je bil z 39 točkami prvi strelec Toronta, Scottie Barnes je k zmagi dodal 19 točk, Jakob Pöltl pa 13. Pri Washingtonu je bil najboljši strelec Kyle Kuzma s 34 točkami.

V Milwaukeeju je 35 točk Giannisa Antetokounmpa pomagalo Bucks, da so se vrnili po zaporednih porazih na gostovanjih in s 118:109 dosegli zmago nad Chicago Bulls.

Poleg grškega zvezdnika je Bobby Portis s klopi dodal 19 točk, Khris Middleton 13, Damian Lillard pa 12. Pri Chicagu je bil najboljši Nikola Vučević s 26 točkami.

Razprodana dvorana Golden 1 Center v Sacramentu pa je z navdušenjem pospremila zmago domačih Kings nad Cleveland Cavaliers s 132:120. Pri domači ekipi se je z 28 točkami najbolj izkazal De'Aaron Fox, zgolj tri točke manj je k zmagi prispeval Keegan Murray, 23 pa jih je dodal Domantas Sabonis.

Košarkarje Dallasa, katerih prvi zvezdnik je Slovenec Luka Dončić, naslednja tekma čaka v noči na sredo po srednjeevropskem času, ko bodo gostovali pri New Orleans Pelicans.