157 ogledov

Bostončani z deveto zmago v nizu potrdili primat v ligi

Tatum Profimedia
Košarkarsko moštvo Boston Celtics je še naprej z naskokom najboljša ekipa rednega dela letošnje sezone lige NBA.

Košarkarji Boston Celtics so v pretekli noči v severnoameriški ligi NBA na gostovanju premagali Chicago Bulls s 124:113 in tako na devet podaljšali svoj trenutni niz zmag. Dolgi niz zmag imajo tudi pri Houston Rockets, ki so s kar 147:119 premagali Utah Jazz za osmo zmago po vrsti.

Prvi strelec Bostona je bil Jayson Tatum s 26 točkami, po 23 pa sta prispevala Al Horford in Sam Hauser. Slednji je prispeval kar sedem od 21 doseženih metov za tri točke Bostona, pri čemer je iz razdalje zgrešil zgolj enkrat.

Boston je do zajetnejše prednosti prišel šele v zadnjem delu tekme, ko sta blestela Tatum in Hauser. Za bike, ki so bili v močnem zaostanku pri skoku v napadu, je bil prvi strelec DeMar DeRozan z 28 točkami.

Kelti so zdaj pri 57 zmagah in 14 poraz v tej sezoni in močno vodijo tako v vzhodni konferenci kot v ligi.

V zahodni konferenci se po slabem začetku prebujajo Houston Rockets, ki so po osmi zaporedni zmagi zdaj pri razmerju zmag 35-35. Dvanajst tekem pred koncem rednega dela so na 11. mestu konference in še lovijo mesta, ki vodijo v dodatne tekme za končnico.

Jalen Green | Avtor: Profimedia Profimedia
Pri zmagi proti Utahu je za rakete znova blestel Jalen Green. Manj kot teden dni po predstavi z 42 točkami proti Washingtonu je tokrat dosegel 41 točk. "Vse to ne bo nič kaj veliko pomenilo, če se ne uvrstimo v končnico," je bil jasen Green.

Za Houston je Fred VanVleet dosegel 34 točk, od tega je zadel kar 10 metov za tri točke. Rakete so vodile s 47:23 že ob začetku druge četrtine in Utaha niso več pustile blizu.

Celo tekmo pa so vodili tudi Phoenix Suns, ki so bili s 131:106 boljši od San Antonio Spurs. Prvi strelec Phoenixa je bil Devin Booker z 32 točkami, Kevin Durant jih je prispeval 25.

Phoenix je z izkupičkom 42-29 na šestem mestu zahodne konference tik pred Sacramento Kings in Dallas Mavericks oba z izkupičkom 41-29. Sacramento je v pretekli noči slavil zmago s 109:107 na gostovanju pri Orlandu, medtem ko je moštvo Luke Dončića tokrat počivalo.

Naslednjič bo Ljubljančan z Dallasom nastopil na gostovanju pri Utahu, ta bo na sporedu v noči s ponedeljka na torek.