33 ogledov

Brez usluge Ljubljančanov, Krka izpadla

KK Krka Cibona KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
Novomeška Krka je kljub zmagi proti Ciboni v zadnjem kolu regionalnega tekmovanja izpadla iz jadranske druščine. Dolenjci so potrebovali zmago Union Olimpije v Zadru, ki pa je niso dočakali.

Košarkarji Krke so redni del lige ABA sicer končali z zmago - v Novem mestu so premagali Cibono (95:91), a ker je bila to šele njihova osma v šestindvajsetih krogih, so zasedli zadnje mesto na lestvici in izgubili pravico nastopa v jadranski druščini v prihodnji sezoni.

Novomeščani so imeli v zadnjem kolu teoretične možnosti, da bi prehiteli Zadar in se tako izognili izpadu, toda tekma v Dalmaciji se ni razpletla po njihovih željah. Zadar je pred 5500 gledalci premagal Union Olimpijo z 81:78.

Za novomeški klub je bila tako ta zmaga le prestižna, za njihovega trenerja Simona Petrova pa zgodovinska. Slednji je namreč zasedbo prevzel šele v začetku marca in to je njegova prva zmaga v ligi ABA kot strateg.

Dosežena je bila z dobro igro v drugem polčasu, ki ga je Krka dobila z 51:45. V prvem je namreč visoko zaostajala, na začetku tudi s 16 točkami razlike.

Kar deset igralcev Krke se je vpisalo med strelce, največ točk med njimi pa je zbral Marko Luković (24).

Zadar do obstanka

KK Zadar Union Olimpija | Avtor: KK Zadar/Twitter KK Zadar/Twitter

Tekma zadnjega kola proti Union Olimpiji je bila izjemno pomembna za Zadar, ki je reševal status ligaša v regionalnem tekmovanju, na daljavo pa so dvoboj pozorno spremljali tudi v Novem mestu. Krka bi za rešitev morala sama zmagati proti Ciboni in upati na poraz Zadra. Nazadnje so Novomeščani sicer zmagali, Zadar pa je rešitev našel sam in se po zaostanku v tretji četrtini vrnil in zmagal (81:78).

Ljubljančani so slabše začeli dvoboj in zaostajali večji del prvega polčasa. A že ob koncu tega dela igre so se prebudili in zmanjšali zaostanek, tako da so imeli pri izidu 35:38 še možnosti za uspeh.

Najboljši del tekme je bil za zeleno-bele tretja četrtina. Takrat so zadevali, stekel jim je met za tri točke in priborili so si že sedem točk prednosti (62:55). Niso pa zdržali in Zadar se je že do konca tega dela povsem približal. A je zmaje v vodstvu obdržal Brandon Jefferson s trojko v zadnjem napadu.

Potem je bilo upov na slavje v Zadru za Olimpijo kmalu konec. Domači so povedli z 72:69, razigral se je Boris Barač in zadeval ključne mete in trojke. Pri 80:71 se je po trojki Jakova Vladovića zdelo, da je tekma odločena, vseeno pa so se morali domači še potruditi za pomembni točki. A Olimpijino približanje na 81:78 13 sekund pred koncem je bilo njeno zadnje dejanje na tekmi, tako da je zmaga ostala v Zadru.

Za domače sta bila najboljša strelca s po 18 točkami Barač in Ivan Ramljak, pri Olimpiji pa je Jefferson dosegel 20 točk, Nikola Janković pa 17.