42 ogledov

Brezec: 4 tekme – 81 točk, 94,2% met!

V Eurocupu, drugorazredni evropski košarki ligi, blestita dva Sloveniji znana košarkarja – Primož Brezec in Matt Walsh. Slovenski center je po štirih tekmah najbolje ocenjeni košarkar ter drugi strelec lige!

Igranje v ruskem klubu in pokalu Eurocup prinaša manj medijske pozornosti in tako smo skoraj spregledali izjemne igre slovenskega centra Primoža Brezca. Na dosedanjih štirih tekmah Eurocupa je dal že 81 točk (20,3 na tekmo), iz igre zgrešil le dve meta od 35 (ima torej 94,2-odstoten met!) in ima 33 skokov (8,3 na srečanje). Na torkovi tekmi, ko so z 98:83 premagali Anwil Włocławek, je bil s 25 točkami prvi strelec svoje ekipe. Krasnye Krylya so tako zabeležila še drugo zmago nad Anwilom, imajo pa dva poraza in tako top 16 še nimajo zagotovljenega. Breza je bil izbran za MVP-ja kola. "Čudovita zmaga! Zdaj pa moramo premagati Caserto, da bi se uvrstili med 16," je na svojem Twitterju zapisal Brezec. Oboji imajo razmerje zmag in porazov 2-2, medtem ko na lestvici skupine H s štirimi zmagami vodi Alba Berlin.

V Eurocupu uspešno igra še en slovenski center. Hasan Rizvić je z Unicsom dosegel že tri zmage. Na torkovi tekmi proti Le Mansu je dal 10 točk (po štirih tekmah jih ima 24). Zmage v tem četrtem kolu se je veselil tudi Samo Udrih. S Panelliniosom so premagali Galatasaray. Imajo dve zmagi in podobno kot Brezec še niso v drugem delu tekmovanja. Samo Udrih ima za zdaj 40 točk in odstotek meta 42,3.

Se še spomnite Matta Walsha? Lani je predčasno zapustil Union Olimpijo. Letos blesti v dresu Asvela. Na štirih tekmah je zbral 68 točk (17 na tekmo) in je tretji najbolje ocenjeni igralec lige. Predvsem po zaslugi torkove tekme proti Bešiktašu, ki jo je končal s trojnim dvojčkom (13 točk, 14 skokov in 11 podaj). Asvel je sicer izgubil – že tretjič. Ob Walshu in prej omenjenem Brezcu se skrije še Primožev nekdanji soigralec Allen Iverson: v torek devet točk (na štirih tekmah pa 46 točk oziroma 11,5 na tekmo).

Eurocup, 4. kolo:

Skupina A
Le Mans : Unics 65:98 (Rizvić za Unics 10, 3 sk. v 32 minutah)

Skupina E
Panellinios : Galatasaray 66:62 (S. Udrih za Panellinios 10, 5 sk., 2 as.v 32 minutah)

Skupina H
Anwil Wloclawek : Krasnje Krilia 83:98 (Modrić za Anwil 0, 7 sk. v 14 minutah; Brezec za Krilia 25, 12 sk. v 30 minutah)
Alba Berlin : Pepsi Caserta 79:62