42 ogledov

Brezec zgrešil 3 mete, zbral 21 točk

Primož Brezec bo morda napolnil kovčke in odpotoval z juga Rusije. (Foto: Lojze Žurnal24 main
Primož Brezec z Rdečimi krili sicer ni zmagal, zato pa je v petem kolu Evropskega pokala dosegel več točk kot vsi ostali Slovenci v tem tekmovanju skupaj. Najbolje sicer kaže Rizvićevemu Unicsu.
V pokalu EuroChallenge je blestel Sani Bečirović, ki je za Türk Telekom, ta je nad Liegeem slavil s 83:79, prispeval 24 točk in imel še šest skokov.

Spremenljiv uspeh so imela "slovenska" moštva v petem kolu Evropskega pokala. Začnimo z zmagami. Peta zmaga je v skupini A uspela Unicsu, ki je slavil nad Oldenburgom kar z 88:64. Hasan Rizvić je v 20 minutah dosegel šest točk in imel tri skoke. Panellinios je v skupini E premagal Cantu z 59:54. Samo Udrih je v 28 minutah dosegel štiri točke, imel kar osem skokov in dve podaji. To je bila tretja zmaga za Grke.

Moštvo Krasnye Krylja (skupina H), kjer nastopa Primož Brezec, je gostovalo pri ekipi Pepsi Caserta in izgubilo s 67:94. Brezec je bil statistično daleč najuspešnejši igralec tekme. V 33 minutah je dosegel 21 točk in dodal še osem skokov. Rusi imajo dve zmagi. Anwil, prav tako skupina H, Stipeta Modrića se je pomeril z Albo in še petič izgubil s 73:92. Modrić je v petih minutah prispeval dve točki in imel eno podajo.

Breza, ki je imel pred to tekmo 94,2-odstoten met (od 35 metov iz igre je zgrešil le dva), je svojo statistiko le malo pokvaril – zgrešil je tri mete od devetih in je zdaj pri 88,6-odstotnem metu. Še naprej je najbolje ocenjeni košarkar lige, na lestvici strelcev pa je padel na drugo mesto (Willie Solomon iz Hapoela ima povprečno 20,8 točke na tekmo – Primož 20,4).