1 ogledov

Bryant potopil Rakete

Pau Gasol (levo) in Kobe Bryant (desno) sta Jezernike popeljala do 51. zmage v s Žurnal24 main
V košarkarski ligi NBA je bilo odigranih 11 tekem. Los Angeles Lakersi so v gosteh premagali Houston Rocketse, blestel pa je Kobe Bryant, ki je dosegel 37 točk. Od Slovencev le Vujačić.

Tekmo v dvorani Toyota Center je zaznamoval besedni obračun Kobeja Bryanta in Rona Artesta, ki se je vlekel od začetka do konca. Zadnjo besedo je imel Bryant, ki je v zadnji četrtini dosegel 18 od svojih 37 točk in prispeval levji delež k prekinitvi niza 12 zmag Houstona v domači dvorani. Artest, ki je glavno Houstonovo orožje v obrambi ena na ena, je pri pokrivanju zvezdnika Jezernikov v zadnji četrtini uporabil vse možne prijeme, a neuspešno. Ob tem je bil nerazpoložen tudi v napadu, saj je za 11 točk potreboval 16 metov iz igre (zadel je le štiri). Po tekmi se je smehljal in ni bil kaj prida zgovoren, drugače pa je bilo z Bryantom . "Nocoj sem ga uničil. Do zdaj sva imela kar precej takih dvobojev, nekajkrat je bil boljši on. Tokrat pa sem ga nadigral," je povedal eden od največjih zvezdnikov svetovne košarke. In slovenski delež? Skromen. Aleksandar Vujačić je igral 18 minut, k zmagi pa je prispeval dve točki (met iz igre 1:4) in dva skoka.