7 ogledov

Bryant prek 20.000

Kobe Bryant je z 39 točkami proti New Yorku presegel mejnik 20.000 točk. Žurnal24 main
Kobe Bryant je kot najmlajši igralec v zgodovini lige NBA presegel mejnik 20.000 točk v karieri. Udrih je s Kingsi izgubil proti Denverju, Brezec je za Detroit dosegel šest točk, šest jih je dal tudi Vujačič.

Liga NBA

New York : LA Lakers 90:95
Detroit : Houston 94:82
Cleveland : Golden State 96:105
Boston : Orlando 103:91
Sacramento : Denver 105:106

V nedeljo zvečer je v dvorani Madison Square Garden Kobe Bryant presegel mejnik 20.000 točk v karieri igralca NBA – in sicer z 29 leti in 122 dnevi kot najmlajši igralec v zgodovini. Do nedelje je rekord držal Wilt Chamberlain , ki je bil, ko je presegel 20.000 točk, star 12 dni več kot zdaj Bryant. Kobe je rekord postavil z izjemno igro na srečanju proti New Yorku , na katerem je dosegel 39 točk, mejnik 20.000 pa je presegel 11 minut pred koncem srečanja, ko je zadel trojko. Zdaj ima v svoji statistiki 20.019 točk. To je bila njegova 811 tekma v karieri (Chamberlain je 20.000 točk dosegel na 499 srečanjih) in je 31. košarkar s preseženimi 20.000 točkami. "Nekaj posebnega je, da mi je to uspelo prav tu, v košarkarski meki, nekaj posebnega je igrati v Madison Square Gardnu. Tukaj igram najraje ," je dejal Bryant, ki je tokrat zadel 14 od svojih 28 metov ter pet trojk v 12 poskusih. Lakersi so premagali Knickse s 95:90, po polovici tekme so vodili že za 21 točk (58:37), v končnici pa prednost skoraj zapravili (91:90), a je Bryant 57 sekund pred koncem zadel svojo peto trojko. Jezerniki so se tokrat zanašali prav na Bryanta, saj je zgolj še Andrew Bynum dosegel dvomestno število točk (13). Saša Vujačič je v slabih 18 minutah na parketu zbral 6 točk in dva skoka. Najboljši strelec New Yorka je bil z 31 točkami Jamal Crawford  – prav on je bil tisti, ki je z 11 zaporednimi točkami v zadnji četrtini skoraj obrnil potek srečanja v korist svojega moštva.

V najtesnejšem obračunu večera so Denver Nuggetsi z rezultatom 106:105 premagali Sacramento Kingse . Zmago jim je s košem v zadnji sekundi srečanja priboril Linas Kleiza . Pravzaprav so Kralji kar sami zapravili zmago: Beno Udrih je 36 sekund pred zadnjo sireno zgrešil oba prosta meta, nato je isto naredil še Brad Miller . Prvi strelec Denverja je bil Carmelo Anthony s 30 točkami (dodal je še 12 skokov), eno od boljših iger letos je pokazal Marcus Camby (19 točk, 14 skokov, 3 blokade), Allen Iverson pa je z 21 točkami končal niz štirih tekem, v katerem je dosegel več kot 30 točk. Udrih je igral dobrih 38 minut in zbral 12 točk, pet skokov in dve asistenci.

Zvezdniki Detroita so v nedeljo premagali oslabljeni Houston. © Action Images

Najboljše moštvo sezone Boston se je maščevalo za enega od zgolj treh letošnjih porazov; Orlando je klonil z 91:103. Kar štirje igralci Celticsov so zbrali več kot 20 točk: Paul Pierce 24, Rajon Rondo 23, Ray Allen 22 in Kevin Garnett 21 (za dvojni dvojček je imel še 12 skokov). Prvi pri Orlandu se je z dvojnim dvojčkom dokazal Dwight Howard (23 točk in 14 skokov). Golden State je na gostovanju ugnal lanske finaliste, igralce Clevelanda , ki so za zdaj še oddaljeni od končnice, bilo je 105:96. Detroit je doma s 94:82 premagal Houston , za goste pa zaradi poškodbe nista zaigrala prva zvezdnika Tracy McGrady in Yao Ming . Pet igralcev Detroita je doseglo dvomestno število točk, svojo najboljšo igro v novem dresu pa je pokazal Primož Brezec : v dobrih 11 minutah je zbral 6 točk in en skok.