Utah
: Charlotte 105:86
Golden State : San Antonio 105:110*
* po podaljšku

Pred srečanjem med New York Knicksi in Los Angeles Lakersi je bila glavna tema poškodba Andrewa Bynuma . Mladi center Jezernikov, ki sestavlja pomemben delček v mozaiku svojega moštva in je bil na zadnjih tekmah ključen mož Lakersov, bo zaradi poškodbe desnega kolena na zadnji tekmi na gostovanju v Memphisu , s košarkarskih igrišč odsoten od osem do dvanajst tednov. To pomeni, da je redni del prvenstva zanj praktično zaključen. Strokovnjaki so njegovo poškodbo primerjali z lansko, ko je zaradi svoje fizične moči in prevlade pod obročem močno manjkal v velikem finalu lige NBA, kjer so košarkarji iz Kalifornije izgubili z Bostonom z 2:4 v zmagah.

60 točk - 22. 3. 2007

Splošno mnenje je bilo, da se utegne krivulja uspehov Lakersov, ki so v letošnji sezoni ob 38 zmagah doživeli le devet porazov, obrniti navzdol. Njihovo razmišljanje pa je razblinil prvi zvezdnik Jezernikov, 30-letni Kobe Bryant , ki je moštvu iz Velikega jabolka natresel 61 točk in svojemu moštvu zagotovil zmago s 126:117. Toliko košev v Madison Square Gardenu ni v zgodovini dosegel še nihče. Pred njim je rekord s 60 doseženimi točkami na božični dan leta 1984 v rokah držal Kratkohlačnik Bernard King . Tretji najboljši dosežek drži Michael Jordan , ki je 28. marca 1995 na svoj račun vpisal 55 točk. "Največji blagoslov je, da počneš to, kar ti je všeč, in doživiš trenutke, kot je bil nocojšnji," je po tekmi dejal Bryant. Ta je petič v karieri dosegel mejo 60 točk, učinek proti New Yorku pa je njegov četrti najboljši. Poleg tega je kar 24-krat v karieri dosegel vsaj 50 točk, njegov rekord 81 doseženih točk proti Torontu pa sega v leto 2006. V dvorani, kjer je že petič presegel mejo 40 točk, je ob njegovem rekordnem dosežku s tribun odmevalo MVP (najbolj koristen igralec). Varovanci Phila Jacksona , ki so na gostovanjih dosegli tretjo zaporedno zmago in četrto zapored proti New Yorku, je bil poln hvale na račun Bryanta: "Vroč je bil od samega začetka. Bil je praktično nezaustavljiv do konca." Španec Pau Gasol je k zmagi dodal 31 točk in 14 skokov, medtem ko je Saša Vujačič v 11 minutah v statistiko vpisal zgolj dva skoka in eno podajo.

Od Slovencev je na parket stopil še Goran Dragič , čigar Phoenix je visoko s 129:81 premagal razglašeni Sacramento Bena Udriha . Dragič je v 12 minutah dosegel pet točk, medtem ko je Udrih v 24 minutah dosegel še točko manj.