17 ogledov

Bucks brez Udriha nemočni proti Clippers

nba beno udrih milwaukee bucks Reuters
Ekipa Milwaukee Bucks, za katero Beno Udrih zaradi poškodbe ne igra, je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma visoko, s 85:111, izgubila z Los Angeles Clippers, trenutno četrto ekipo lige. Milwaukee je z 12 zmagami in 10 porazi ostal drugi v centralni skupini. V celotni ligi je na čelu Oklahoma City pred New Yorkom in San Antoniem.

Oklahoma City Thunder je bila sinoči prosta, zato pa so igralci New York Knicks doma tesno premagali Cleveland Cavaliers s 103:102, San Antonio Spurs pa so prav tako na svojem parketu visoko, s 103:88, nadigrali Boston Celtics.

San Antonio je že zelo zgodaj, v prvi četrtini, zaradi poškodbe stegenske mišice izgubil argentinskega zvezdnika Manuja Ginoblija, vendar je Francoz Tony Parker z 22 točkami in osmimi podajami vodil domače do zmage z Bostonom. Gary Neal je za domače dodal 20 točk, na drugi strani sta Paul Pierce in Jason Terry zbrala po 18 točk.

Ekipa Los Angeles Clippers je dobila deveto tekmo zapored, kar je najdaljši niz te franšize po sezoni 1974-75, ko je nanizala 11 zaporednih zmag. Matt Barnes je dosegel 21 točk, Blake Griffin pa 18 in 11 skokov. Gostitelji so imeli le 36 odstotni met iz igre.

Knicks ostajajo neporaženi doma

New York je s točko razlike ugnal Cleveland in ostal po desetih tekmah edina neporažena ekipa na domačem igrišču v ligi. To je obenem najboljši domači začetek sezone od sezone 1991-92, ko je ekipa dobila uvodnih enajst tekem v nizu v domači dvorani.

Anderson Varejao je imel v rokah ključ do izenačenja za goste, vendar je sekundo pred koncem zgrešil drugi prosti met. Raymond Felton je za zmagovalce dosegel 25 točk, Tyson Chandler pa dve manj, na drugi strani je blestel Kyrie Irving z 41 točkami.

S točko razlike pa je klonila druga ekipa iz New Yorka. Chicago Bulls so ugnali Brooklyn Nets s 83:82. Košarkarji Golden State Warriors so presenetljivo visoko zmagali v Atlanti s 115:83, čeprav so igralci Hawks zmagali na 11 od svojih prejšnjih 13 tekem. David Lee je za goste zmogel 20 točk in 11 skokov in je sedmič dosegel ali presegel to statistično mejo, Stephen Curry pa je dodal 18 točk, 11 podaj in osem skokov.