15 ogledov

Budućnost preteklost za Olimpijo

Takole je proti Budućnosti polagal Kenny Gregory. (Foto: ABA)
1/10
Krka nadaljuje odlične predstave: v petek zvečer je v Zadru zmagala s 100:94. Union Olimpija kljub slabemu začetku drugega polčasa ni zapravila vodstva in premagala Budućnost (68:53).
TUKAJ je galerija iz Stožic.

Union Olimpija je zmagovito opravila z generalko pred tekmo Evrolige in v Stožicah premagala sosedo na lestvici Budućnost. Zmaji so s 14 točkami Gorana Jagodnika polčas zanesljivo dobili (35:19), a so varovanci Jureta Zdovca ob začetku nadaljevanja kot kaže ostali v slačilnici. Z nekaj zaporednimi koši neustavljivega Vladimirja Dragičevića (21 točk) so modri do konca tretje četrtine stopili prednost zmajev na vsega sedem točk. Kljub vsemu so Ljubljančani rutinirano opravili z zadnjimi desetimi minutami, tako da se lahko zdaj v miru pripravijo na tekmo z AJ Milanom, ki bi jim že lahko zagotovila uvrstitev v Top 16 Evrolige.

Krka na vrhu "Jadrana"
Na začetku srečanja je bil navdahnjen predvsem Zoran Dragić, ki se je na koncu ustavil pri 22 točkah. Ključne minute pa so se zgodile na začetku drugega polčasa, potem ko sta tako zadrski trener Danijel Jusup kot najboljši strelec Marko Car zaradi nervoze pri nekaterih (spornih) sodniških odločitvah dobila po dve tehnični napaki, kar je pomenilo njuno izključitev. Po poplavi prostih metov – Novomeščani so jih imeli kar 41, Zadar 23 – so se v zadnji četrtini krkaši odlepili na 20 točk prednosti. Vendar pa so se žilavi Dalmatinci vrnili z delnim izidom 17:1 in štiri minute do konca je imela Krka le še pet točk prednosti. Vsemu navkljub so gostje zadržali mirne živce in slavili.