16 ogledov

Čarovnija začarala bike

Dwight Howard Boozer EPA
Orlando Magic so na krilih Dwighta Howarda prekinili niz osmih zaporednih domačih zmag Chicago Bulls. Phoenix Suns pa so Dallas Mavericks zadali še peti zaporedni poraz v gosteh.

Onstran Atlantika sta bili ponoči v severnoameriški košarkarski ligi NBA na sporedu le dve tekmi. Orlando Magic je v gosteh premagal Chicago Bulls z 99:94, Phoenix Suns pa je doma premagal branilce naslova Dallas Mavericks s 96:94.

Junak tekme v Chicagu je bil Dwight Howard z 29 točkami in 18 skoki, Ryan Anderson pa je zadel trojko poldrugo minuto pred koncem za vodstvo 94:91. Chicago je na domačem parketu prekinil niz osmih zaporednih zmag. Najboljši strelec v majici Chicaga je bil Carlos Boozer s 26 točkami, Derrick Rose je dodal 17 točk in devet podaj, a metal iz igre le 6:22. Biki so dvakrat izničili zaostanek desetih točk, 2:56 minute pred koncem so povedli z 91:89, a na koncu vseeno izgubili.

Phoenix je proti Dallasu prekinil niz osmih porazov in ga na domačem parketu premagal s 96:94. Odločilna je bila tretja četrtina, v kateri so Sonca nadoknadila 11 točk zaostanka, Jared Dudley pa je dosegel 12 od skupno 18 točk. Šampionsko moštvo je imelo v zadnjih 15 sekundah dva meta za podaljšek, a je bil Rodrigue Beaubois obakrat nenatančen. Phoenix je prvič premagal prvake iz Dallasa v zadnjih devetih poskusih.

Marcin Gortat je za Phoenix dosegel 16 točk in 12 skokov, Steve Nash pa je vpisal 11 točk in 11 podaj. V majici Dallasa sta Vince Carter in nemški zvezdnik Dirk Nowitzki vsaka dosegla po 18 točk. Dallas je vpisal že peti zaporedni poraz v gosteh.