8 ogledov

Cavs sramotno, Heat spet v tirnicah

LeBron James je imel 38 točk in 11 skokov. Jose Calderon 14 točk. (Foto: Reuters Žurnal24 main
Dragić je zadel en koš, Vujačić je dosegel devet točk. Tako Suns kot Nets so izgubili. Medtem so Cavaliers izgubili 16. tekmo zapored, Heati pa na krilih Jamesa in Millerja prekinili niz štirih porazov.
Na dobri polovici sezone kaže, da letos Slovencev ne bo v končnici. Saša Vujačić je z New Jersey Nets doživel sedmi poraz na zadnjih 10 tekmah. Ostajajo le 15. ekipa Vzhoda. Proti Dallas Mavericksom so sicer izgubili le za točko 86:87, potem ko je šest sekund do konca zadel Dirk Nowitzki. Mariborčan je dal devet točk. Enako se je pripetilo tudi Goranu Dragiću (dve točki) in njegovim Phoenix Sunsom. Detroit Pistons so s košem v zaključku tekme zmagali 75:74. Na tretji tekmi zapored je dvojnega dvojčka dosegel Marcin Gortat. Z le 22 zmagami so Sonca na 10. mestu zahoda. Sacramento Kings Bena Udriha, ki v soboto niso igrali, pa so z 32. porazi na zadnjem mestu zahodne konference.

Dobrodošel, Mike!
Mike Miller
se je dokončno vrnil po poškodbi. Na sobotni tekmi proti Toronto Raptorsom je dokazal, da je za Miami Heat lahko velika okrepitev. Do te tekme je imel letos le 15 točk in niti ene na domačem parketu. In tokrat? 32 točk! Od tega 22 v drugi četrtini. "Odprlo se mi je! Prav zabavno je bilo. V svoji karieri sem dal že veliko košev, zdaj sem potreboval le, da si povrnem nekaj samozavesti. Seveda bodo prišle tudi tekme, ko bom grešil, a dokler mi bodo soigralci ustvarjali priložnosti, jih bom izkoriščal." Vročica se je po štirih zaporednih porazih tako le vrnila v ustaljene tirnice. Zmagali so 120:103. Miller sicer ni bil prvi strelec ekipe, saj je LeBron James prispeval 38 točk in imel še 11 skokov. In da bi bila zmaga Heatov še bolj impresivna: igrali so brez Dwyana Wada (migrene) in Chrisa Bosha (zvit gleženj).

Cavaliers, sramota!
Zdaj je že povsem jasno, da so bili v minulih sezonah Cleveland Cavaliers tako zelo dobri le zaradi LeBrona Jamesa. Lastnik, Dan Gilbert, je obljubljal, da bodo zmagovali tudi brez njega. Temu ni verjel nihče, a da se bo dogajala taka sramota, si pa res nismo mislili. Dodatno so jih v zadnjih tednih načele še poškodbe: Anderson Varejao, Mo Williams ... Poraz 79:92 proti Chicago Bullsom je njihov 16. zaporedni, 20. v nizu na gostovanjih (nazadnje so v gosteh zmagali devetega novembra) in že 35. na 44 tekmah sezone! Ta hip so najslabša ekipa lige. "Fantje so zelo razočarani. Z igro sem zadovoljen. Igrali smo s srcem. A čeprav smo igrali zelo zavzeto, to še vedno ni dovolj," je skušal nekaj pozitivnega najti trener, Byron Scott.