13 ogledov

Če hočete izgubiti, pridite v Denver

Miller Iguodala Denver Nuggets Dallas Mavericks NBA EPA
Denver Nuggets še naprej kaže dobre predstave v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Tokrat so s 132:114 premagali Houston Rockets, kar je njihova dvajseta zaporedna zmaga na domačem igrišču.

Denver je proti Houstonu odigral prvo tekmo brez poškodovanega zvezdnika Danila Gallinarija, njegova odsotnost pa se je sploh ni poznala. Kar sedem igralcev je tekmo končalo z dvomestnim številom točk, najbolj razpoložena sta bila Corey Brewer z 22 in Wilson Chandler z 21 točkami.

"Ali me to preseneča? Mislim, da me malo. Toda moja ekipa se dobro sooča z izzivi," je po tekmi dejal trener Denverja George Karl. Odlično predstavo je pokazal tudi Andre Iguodala, ki se je ustavil pri 18 točkah, 14 podajah in sedmih skokih.

Rakete so v prvi četrtini vodile za deset točk, nato pa so Nuggets zaigrali povsem drugače. Denver je Houston povsem nadigral v drugi četrtini in jo dobil z 39:21. Domači niso popuščali, Houston pa nikakor ni našel načina, kako ustaviti razigrane tekmece.

Povratek Jamesa, Adelmanovih 8.000, San Antonievih 19

Pri raketah je Jeremy Lin dosegel 23 točk, James Harden pa 14. Poraz je priznal tudi Lin: "Dosegli so 38 in 39 točk v drugi in tretji četrtini. Nismo jih mogli ustaviti. Izzvali so nas, da smo sledili njihovem ritmu 48 minut. Nismo zdržali."

Minnesota je s 107:101 premagala Detroit, z zmago pa je nov mejnik v ligi NBA postavil Rick Adelman, ki je postal osmi trener s tisoč in več zmagami. Pri Miamiju, ki je s 106:87 ugnal Philadelphio, se je po poškodbi vrnil LeBron James. Zvezdnik vročice je dosegel 27 točk, tokrat pa mu nista pomagala Dwyane Wade in Chris Bosh, ki sta dobila nekaj premora.

Washington je na krilih Johna Walla, ki se je ustavil pri 37 točkah, premagal Indiano s 104:85. Brooklyn je bil s 105:96 boljši od Charlotta, Milwaukee je s 100:83 premagal Toronto, San Antonio Spurs pa z 99:97 Atlanto. Ostroge so osvojile 19. naslov v jugozahodni skupini, na zahodni konferenci pa so na vrhu.