14 ogledov

Cedevita in Maccabi za prevlado na Balkanu

Zlatorog Laško - Maccabi Tel-Aviv (3. oktober 2011) ABA
V finalu lige Aba se bosta na zaključenm turnirju v Tel Avivu pomerila domači Maccabi in hrvaška Cedevita.

Košarkarji Cedevite in Maccabija so finalisti zaključnega turnirja lige Aba, ki te dni poteka v Tel Avivu. Cedevita je na prvi polfinalni tekmi premagala beograjski Partizan z 68:56 (14:15, 34:32, 51:46), Maccabi pa v drugem polfinalu Budućnost z 82:60 (17:12, 42:20, 64:38). Finale bo v ponedeljek ob 20.15.

Izraelci so v drugi polfinalni tekmi brez posebnih težav premagali črnogorskega predstavnika. Ta se je v uvodnih desetih minutah sicer kar dobro upiral, toda v drugi četrtini, ki so jo gostitelji dobili kar s 25:8, je bil drugi finalist praktično odločen. Gostitelji turnirja so bili v vseh elementih košarkarske igre bistveno boljši od tekmecev, zato je visoka razlika kar pravičen odraz dogajanja na telavivskem parketu.

Pri Maccabiju je bil najboljši strelec Lior Eliyahu z 18 točkami, Keith Langford jih je dodal 17, pri Budućnosti pa sta mejo desetih točk presegla le Bojan Dubljević (17) in Čedomir Vitkovac (11).

Na prvi polfinalni tekmi sta bila Cedevita (Matjaž Smodiš zaradi poškodbe ne igra) in Partizan v uvodnih 20 minutah izenačena, česar ni spremenilo niti tretjih deset minut igre, čeprav je Cedevita v uvodu tega dela igre po trojki Dontayeja Draperja že ušla na 43:34. A Beograjčani so hitro spet ujeli priključek, v zadnjo četrtino pa vstopili s petimi točkami zaostanka.

Razliko so kmalu zmanjšali, toda sredi četrtine so košarkarji Cedevite spet ušli za osem točk (60:52), kolikor je bil izid še tri minute pred koncem. Zagrebčani so tekmo na svojo stran dokončno nagnili dobro minuto in pol pred zadnjo sireno, ko je Christopher Owens prednost svoje ekipe povišal na 65:54.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Christopher Owens z 18 točkami, pri Partizanu pa je bil edini z dvomestnim številom točk Miroslav Raduljica (15).